You are currently viewing Zawitaj na Mazury – sam lub z rodziną

Zawitaj na Mazury – sam lub z rodziną

Mazury są rajem dla turystów oraz osób mieszkających na Mazurach. Zieleń lasów, błękit wody, bogactwo fauny i flory, błękitne niebo – to można zobaczyć na Mazurach. Perłą Mazur i Wenecją Północy nazywa się coraz częściej mazurskie Mikołajki – mała turystyczną miejscowość, chętnie odwiedzana przez fanów żeglowania.

Mazury – idealne miejsce na wypoczynek.

JachtNazwę Mikołajki zna każdy Polak. Co roku warto spędzić weekend w Mikołajkach. Reszel jest niewielkim miasteczkiem ulokowanym w pobliżu Kętrzyna. Jest w nim XIV-wieczna twierdza. Kiedyś chroniła, była też przez pewien czas więzieniem, a dzisiaj jest atrakcją dla grup turystów. Niedaleko Węgorzewa można zwiedzić miejscowość o nazwie Rapa. W niewielkiej miejscowości jest grobowiec o kształcie piramidy. Piramida przyczyniła się do mumifikacji ciał ukrytych w tym grobowcu. Turyści mogą podziwiać budynek z zewnątrz. Olsztyńskie Stare Miasto ma takie atrakcje, jak fragmenty murów obronnych, zamek i kościoły. Starówka jest mała, ale klimatyczna. Olsztyn koniecznie trzeba odwiedzić. Wieś Stańczyki ma mosty o długości 200 metrów długości każdy. Przypominają one rzymskie zabytki. Warto podziwiać to architektoniczne cudo. We wsi Gierłoż w pobliżu Kętrzyna tworzono kwaterę Hitlera. Wilczy Szaniec był jedną z siedmiu siedzib Hitlera rozsianych bogato po całej Europie. Bunkry są atrakcją turystyczną. Na szczęście Hitler nie zdołał podbić Europy i przemienić Europejczyków w niewolników. Bunkry są znakomitą przestrogą dla tych, którym marzy się powrót do dawnych czasów, do nazizmu oraz pogardy i nienawiści. Jeśli komuś znudzi się zwiedzanie, wówczas ma do dyspozycji jachty Mazury. Czarter jachtów jest popularną usługą na Mazurach. Nic dziwnego, bo jezior jest tutaj dostatek. Mazury kuszą, wabią i zapraszają do spędzenia wspaniałego urlopu.

Warto zawitać do tej części Polski, pełnej przyrody, zabytków i wydarzeń kulturalnych. Mazury to cud natury, kultury oraz dziedzictwo narodowe Polski. Niemcy, Czesi i Rosjanie coraz chętniej odwiedzają tę część Polski.