You are currently viewing Zakup programu do faktur dla małej firmy

Zakup programu do faktur dla małej firmy

U niektórych przedsiębiorców codzienne wystawianie faktur zajmuje sporo czasu, ponieważ mają ich do utworzenia nawet kilkaset. Dlatego też w tym celu zatrudniają fakturzystów, którzy głównie generują się w specjalnych programach.

Co potrafią programy do fakturowania?

jaki program do fakturowania dla małej firmy zamówićW dużych firmach handlowych faktury biorą nie tylko przedsiębiorcy, ale także klienci indywidualni, przez co dzienna ilość dokumentów księgowych jest bardzo duża. Taka sytuacja wymaga specjalnych rozwiązań, które pozwolą na szybkie i proste generowanie dokumentów. Przeważnie mowa tu jest o programie do fakturowania, który sprawdzi się w każdej działalności. Nawet tam, gdzie dziennie tworzy się po kilka faktur, będzie to funkcjonalne rozwiązanie. Jeżeli nie wiemy jaki program do fakturowania dla małej firmy zamówić, to najlepiej skorzystać z darmowych wersji demo wielu programów. W ten sposób możemy na własną rękę je przetestować i samodzielnie określić, które będą lepiej spełniać nasze oczekiwania. Jednak bezpłatnie znajdziemy także pełne wersje programów do fakturowania, które są dostępne na różnych portalach internetowych i są powszechnie dostępne. Takie oprogramowanie co prawda posiada okrojone możliwości, choć spełnia podstawowe funkcje, czyli można w nim generować faktury, paragony, proformy, rachunki i korekty, a także tworzyć bazę danych kontrahentów. Przeważnie można również tworzyć archiwum, które pozwala na wykonywanie raportów ułatwiających analizę sytuacji w firmie. Taki program będzie idealny dla małej firmy.

Płatne programy do fakturowania są tworzone modułowo, czyli stanowią część kompleksowego oprogramowania do zarządzania firmą. W razie potrzeby możemy je dowolnie rozbudować o dodatkowe moduły dotyczące magazynu, księgowości czy kadr i płac.