You are currently viewing Z jakich materiałów są produkowane pokrowce samochodowe?

Z jakich materiałów są produkowane pokrowce samochodowe?

Chcąc zadbać o swój samochód powinniśmy wyposażyć się w pokrowce samochodowe. Tak drogie samochody jak citroen jumper, mercedes sprinter, renault master, citroen c4 czy suzuki grand vitara aż proszą się o odpowiednie ich zabezpieczenie, gdyż na kupno swoich czterech kółek wydaliśmy często nasze ciężko zarobione pieniądze.

Jakie materiały wykorzystywane są do produkcji pokrowców samochodowych?

pokrowecePokrowców na rynku jest bardzo dużo. Mamy np. pokrowce uniwersalne oraz takie szyte na miarę, które różnią się między sobą ceną, jakością wykonania oraz wygodą użytkowania. Bardzo szeroka jest także gama materiałów z których zostały zrobione. Sprawdźmy zatem z jakich materiałów używanych przy produkcji pokrowców materiałowych producenci najczęściej korzystają i na które z nich najbardziej warto jest się zdecydować. Do produkcji pokrowce samochodowe citroen c4 najczęściej wykorzystuje się poliester, żakard, skórę ekologiczną, welur, skórę oraz alkantare. Ponieważ zadaniem pokrowców jest przede wszystkim ochrona tapicerki oraz komfort użytkownika, to warto jest wybrać materiał, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych przez producentów jest żakard. Jest to materiał bardzo wytrzymały, który możemy z powodzeniem prać w pralce. Gwarantuje też długotrwałe działanie. Jego wadą może być jedynie to, że dość łatwo przyciągają do siebie kurz. Drugim częstym zastosowanym materiałem jest poliester. Głównie jest on wykorzystywany przy produkcji odzieży, ale znalazł także swoje zastosowanie w pokrowcach samochodowych. Poliester charakteryzuje się przede wszystkim trwałością oraz tym, że łatwo jest je utrzymać w stanie czystości. Kolejną zaletą będzie z pewnością ich niska cena. Skóra ekologiczna jest kolejnym szeroko stosowanym materiałem do produkcji pokrowców samochodowych. Jej głównymi zaletami są elegancki wygląd, niższa cena niż w przypadku prawdziwej skóry. Skóra ekologiczna jest także materiałem nieprzemakalnym, dzięki czemu mamy pewność, że do środka nie dostanie się żadna ciecz.

Nieprzemakalność powoduje jednak to, że materiał ten powoduje pocenie się. Skóra ekologiczna jest też materiałem trwałym i dostępnym w dużej liczbie kolorów. Jest ona też łatwa w utrzymaniu czystości.