You are currently viewing Wygodny fotel wiszący

Wygodny fotel wiszący

Producenci mebli w ostatnim czasie starają się kreować produkty, które będą nie tylko użyteczne dla klientów, ale również w jakimś chociaż stopniu zaskakujące pod względem zastosowanej formy. Oczywiście, forma ta musi sprawiać, że mebel wciąż będzie w pełni wygodny i bezpieczny, a jednocześnie, pod względem estetyki, odpowiednio ładny.

Konstrukcja fotela wiszącego

fotel wiszący kokonJednym z mebli, które w ostatnim czasie mogły okazać się zaskakujące, kiedy pojawiły się na rynku, z całą pewnością są wiszące fotele. Chociaż producenci dostarczają je do sklepów jako meble ogrodowe, bardzo często klienci decydują się na ich zastosowanie w przestrzeni domowej. Dużą popularnością cieszy się, np. fotel wiszący kokon. Jest to fotel, który składa się niejako z dwóch części. Jedną częścią jest podwieszane siedzisko, które – jak sama nazwa wskazuje – zostało zrealizowane przez producenta w postaci estetycznego kokonu. Drugą częścią jest stelaż, na którym w sposób w pełni bezpieczny możemy podwiesić siedzisko. Stelaż, który został opracowany w przypadku fotela wiszącego, może cechować się różną wielkością. Jest ona najczęściej skorelowana z wielkością siedziska i z tym, na jakiej wysokości ma ono zostać zawieszone. Zawsze jest to stelaż odpowiednio wyważony o stabilnej podstawie, dzięki czemu możemy usiąść w fotelu nie martwiąc się o to, że cała konstrukcja przewróci się wskutek swojej niestabilności.

Jednocześnie jest to konstrukcja, która zrealizowana jest przy wykorzystaniu dość lekkiego materiału. Najczęściej wykonywana jest bowiem przy zastosowaniu wytrzymałego stopu aluminium. To właśnie ten materiał sprawia, że bez problemu fotele tego typu mogą znaleźć swoje zastosowanie w naszym domu, bez ryzyka o to, że obciążą w sposób znaczący konstrukcję domu.