You are currently viewing Wydajny zestaw solarny

Wydajny zestaw solarny

Dziś już każdy właściciel domu jednorodzinnego może mieć swoją własną, małą elektrownię, dzięki której zaoszczędzi nawet kilka tysięcy w ciągu roku. Początkowa inwestycja przynosi zwrot już po kilku latach użytkowania.

Dla kogo są zestawy fotowoltaiczne?

zestaw fotowoltaiczny 5 kw z montażemZ pewnością dla każdego właściciela domu jednorodzinnego będzie kuszącą ofertą możliwość zaoszczędzenia na energii elektrycznej kilku tysięcy złotych, ponieważ przeważnie są to wysokie koszty. Ponadto ceny energii idą stale w górę, zatem możliwość korzystania z alternatywnego źródła energii jest dziś w kręgu zainteresowań wielu osób. Dziś mamy też znacznie więcej możliwości niż jeszcze trzydzieści – czterdzieści lat temu, w związku z czym każdy może korzystać z fotowoltaiki. Przeważnie są to pojedyncze panele, które montują specjalistyczne firmy, ale od jakiegoś czasu można na rynku nabyć gotowy zestaw fotowoltaiczny 5 kw z montażem do wykonania we własnym zakresie. Wbrew powszechnie panującej opinii, wcale nie jest to trudne zadanie, ponieważ do zestawu jest dołączona instrukcja obsługi, która krok po kroku opisuje czynności jakie należy wykonać. Nie trzeba być specjalistą z zakresu fotowoltaiki, żeby zamontować na dachu domu panele. Ważne jest tylko właściwe dobranie mocy paneli solarnych do przeznaczenia, gdyż od tego zależy ich wydajność. Na rynku działa coraz więcej producentów takich zestawów, ponieważ klienci chcą maksymalnie obniżać koszty przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości instalacji fotowoltaicznej.

Panele słoneczne mogą być zainstalowane niemalże na każdym budynku. Ich instalacja jest dostosowana do montażu na płaskim lub spadzistym dachu, a także na dachówkach albo na powierzchni z blachy. W razie konieczności, panele mogą być zamontowane na trawniku.