You are currently viewing Warsztaty zawyżają ceny części zamiennych

Warsztaty zawyżają ceny części zamiennych

Popyt na usługi świadczone przez warsztaty samochodowe stale rośnie. Ta statystyka idealnie koresponduje ze statystykami dotyczącymi wzrostu liczby samochodów w naszym kraju. Sytuacja rynkowa z punktu widzenia tej branży jest więc bardzo korzysta.

Warsztaty oferują ceny za części dużo wyższe niż w chwili, gdy sami poszukamy i kupimy.

częściNiestety zdarzają się przypadki, w których to korzystne położenie warsztatów jest wykorzystywane. Przykładem tego typu negatywnych zachowań jest zawyżanie cen części zamiennych. Właściwie można powiedzieć, że jest to proceder powszechny i dotyczy praktycznie wszystkich marek motoryzacyjnych. Co ciekawe tego typu działania dotyczą również zamienników do aut bardzo popularnych wśród polskich kierowców. Jeżeli ktoś ma samochód marki citroen części nie powinny być trudno dostępne, gdyż popularność samochodów tego producenta jest w Polsce bardzo duża. W praktyce sytuacja wygląda jednak nieco inaczej i pojawia się konieczność sprowadzania części przez warsztat, a to wiąże się z dodatkową marżą. Z tego właśnie powodu co większa liczba kierowców dochodzi do wniosku, że łatwiej wpisać do internetu frazę z nazwą konkretnego modelu lub danej marki, np. renault części i samodzielnie wyszukać komponenty na wymianę. Dzięki temu możemy przyjść do warsztatu samochodowego z kupionym zamiennikiem i zapłacić tylko za usługę wymiany części. Unikamy w ten sposób dodatkowych kosztów. Firma peugeot części wycenia bardzo rozsądnie i wysyła je do naszego kraju bardzo chętnie i w dużych ilościach, ale podobnie jak to było we wcześniejszym przykładzie, klient końcowy musi do tej ceny doliczać wysokie opłaty związane z marżą firm zajmujących się naprawami samochodowymi.

Warto więc rozważyć możliwość samodzielnego zakupu części zamiennych u niezależnych sprzedawców czy hurtowników lub poszukać ich na własną rękę w internecie. Jak widać można w ten sposób ograniczyć koszty związane z ewentualną naprawą samochodu.