You are currently viewing Transportowanie przy pomocy taśmy

Transportowanie przy pomocy taśmy

Prawdopodobnie część z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że taśma o specyficznej konstrukcji często wykorzystywana jest do transportowania różnorodnych towarów w różnych gałęziach przemysłu i handlu. Wszak z taśmą tego rodzaju spotykamy się przy większości kas w hipermarketach. Czy jednak wiecie, że taśmy transportujące mogą być wykonane z różnych materiałów?

Taśmy transportujące wykonane z PCV

taśmy transportujące PCVZa skrótem PCV kryje się jeden z polimerów syntetycznych, a mianowicie polichlorek winylu. Jego najpopularniejszym wykorzystaniem jest wytwarzanie różnorodnych tworzyw sztucznych. Nic więc dziwnego, że wytwarzane są z niego również taśmy transportujące PCV. Taśmy tego typu, co oczywiste, przejmują cechy właściwe polichlorkowi winylu. Są więc przede wszystkim niezwykle wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, ale również odporne na działanie substancji chemicznych takich jak związki chloru i sól. Chociaż cena ich wytworzenia jest niska, ich zastosowanie, ze względu na właściwości, jest dość szerokie. Z tego też względu taśmy transportujące PCV są jednymi z najczęściej wykorzystywanych taśm w branży przemysłowej. Taśmy te charakteryzują się dość dobrymi właściwościami termoplastycznymi, dzięki czemu wytrzymują zakres temperaturowy od minus dziesięciu do plus osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Taśmy transportujące PCV charakteryzują się dodatkowo różnorodnością wierzchnich struktur, co umożliwia dobranie odpowiedniej taśmy do konkretnych potrzeb transportowanych produktów.

Przedstawiony powyżej typ taśmy transportującej jest raczej typowym przykładem taśmy PCV dostępnej na rynku. Producenci wskazują jednak, że dostępne są również taśmy transportujące (choć są one rzadkością) o parametrach odbiegających od podanych, co może znacząco rozszerzyć zakres pracy tego typu taśmy.