Sznurek rolniczy od dawna jest popularnym towarem w okresie żniw. Sznurek rolniczy, wykonany z wysokiej jakości materiałów, ma szerokie zastosowanie. Idealnie nadają się do belownic i pras belujących słomę, siano i paszę. Są one stosowane zarówno w prasach o małej gęstości, jak i dużych prasach o dużej gęstości. Sznurek rolniczy służy również do wiązania worków.
Wytrzymałe sznurki do wiązania snopów
Sznurek rolniczy służy do owijania materiałów takich jak bele siana, kiszonki czy słomy. Zapakowany materiał roślinny jest ściśle zagęszczony, co minimalizuje straty podczas zbioru. Uprawa jest chroniona przed zamoknięciem podczas przechowywania na polu. Dawno, dawno temu, w PRL-u najwyższe władze państwowe zajmowały się brakiem sznurka do wiązania, którego brak był tematem żartów i dziedziną komediopisarzy. Jednak wybór wśród szerokiej gamy producentów sznurka rolniczego może być problematyczny. Sznurek rolniczy musi być wysokiej jakości i tani. Obecnie najczęściej używany jest sznurek do snopowiązałki polipropylenowy. Występuje w różnych grubościach i jest dostępny w kolorze białym lub kolorowym. Wykonany z wysokiej jakości przędzy polipropylenowej odpornej na gnicie, pleśń i chemikalia. Sznurek rolniczy pakowany jest zazwyczaj po dwa motki w opakowaniu i zabezpieczany polipropylenową taśmą pakową. Do każdego balonu dołączona jest przesyłka opisująca parametry techniczne produktu. Sznurek rolniczy to nie tylko sznurek do maszyn rolniczych. Drugi rodzaj stosowany jest również w ogrodnictwie i sadownictwie. Sznurek ogrodowy polipropylenowy świetnie sprawdza się w ogrodzie, na działce oraz w domu. Jest wysoce odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć i mróz. Nici nie pękają i nie rozciągają się, dzięki czemu idealnie nadają się do wiązania drzewek, krzewów i delikatnych pąków kwiatowych. Ponadto, ponieważ kolor liści i pędów jest podobny do zielonego, nici nie są zauważalne.
Sznurek ogrodowy ma również zastosowanie w szklarniach i foliowych tunelach, przy produkcji chmielu i tytoniu. Cechy sznurka ogrodowego zapewniają doskonałą ochronę roślin przed uszkodzeniami. Dodany do nich polietylen jest fibrylowany, co czyni je bardzo miękkimi, a stabilizatory UV czynią je odpornymi na działanie promieni słonecznych i nawozów stosowanych w gospodarstwie.