You are currently viewing Sprzątanie gabinetów lekarskich
Ochrona

Sprzątanie gabinetów lekarskich

Obecnie istnieje sporo prywatnych gabinetów lekarskich. Są to gabinety dermatologiczne, ginekologiczne i wiele, wiele innych. Zatrudnia się w nich lekarzy i pielęgniarki, ale również obsługę, która zajmuje się sprzątaniem. Lekarz i pielęgniarka muszą mieć wykształcenie medyczne, natomiast osoba, która sprząta w gabinecie nie.

Ochrona
Ochrona

Powinna ona jednak zostać odpowiednio przeszkolona, gdyż gabinet lekarski ma swoją specyfikę i musi być myty w odpowiedni sposób, tak aby okazał się czysty, schludny, sterylny, przyjazny dla pacjenta. Ważne jest też to, aby przy porządkach niczego nie popsuć, nie utrudnić w żaden sposób pracy lekarza.

Gabinet lekarski należy sprzątać po każdym dniu przyjęć. Należy używać do tego specjalnych środków czystości, które nie tylko myją, ale również dezynfekują. Firmy świadczące usługi porządkowe  zazwyczaj oferują między innymi sprzątanie gabinetów lekarskich. Wiedzą one, jak zadbać o czystość w gabinecie lekarskim i specjalnie szkolą pod tym kątem pracowników.

Osoba, która przychodzi posprzątać gabinet dentystyczny czy ginekologiczny, wie, czego nie powinna ruszać, a co z kolei powinna solidnie wyszorować iw  jaki sposób. Dzięki tej wiedzy  gabinety lekarskie okazują się przyjazne dla pacjentów, czyste, schludne i nie grożą infekcją. Rzecz jasna, sam personel medycyny też musi dbać o higienę, dezynfekując narzędzie lekarskie czy wykonując inne czynności niezbędne w takim miejscu. Z reguły za sprzątanie gabinetu lekarskiego sprzątaczki dostają większe pieniądze, niż za sprzątanie biur czy domów prywatnych. Trudno się temu dziwić, skoro tez wymaga się od nich większej kompetencji i odpowiedzialności. O ile za zwykłe sprzątanie czy ochronę można dostać pięć czy siedem złotych za godzinę, to za posprzątanie gabinetu lekarskiego można uzyskać nawet osiem czy dziewięć złotych. Nie jest to mała różnica, zwłaszcza w skali miesiąca, gdy zsumuje się wszystkie przepracowane godziny.  Jeszcze więcej można zarobić pracując jako ochrona Wrocław. Kokosy!

Dlatego też opłaca się dowiedzieć, jak sprzątać gabinet lekarski i zabrać się do tego typu pracy. Będzie to z pewnością dochodowe zajęcie.