You are currently viewing Sposoby schładzania napojów

Sposoby schładzania napojów

 

Gdy na zewnątrz panuje upał, marzymy tylko i wyłącznie o tym, aby wypić sobie zimnego drinka w zacisznym miejscu. Nie obrazimy się także na pewno na porcje zimnej coli lub lemoniadę. Takie napoje dają nam ochłodę w upalne dni. Możemy je sobie zawsze kupić, ale o ich schłodzenie w zaciszu domu będziemy się już musieli postarać.

Urządzenia wytwarzające kostki lodu

urządzenie do robienia kostek loduNapoje w normalnym stanie posiadają raczej temperaturę pokojową, chyba, że zachodzą w nim jakieś reakcje chemiczne, które najczęściej podnoszą tylko temperaturę napoju. Żeby schłodzić sobie napój musimy posłużyć się sprawdzonymi metodami. Oczywiście najlepiej jest napój trzymać w lodówce i wyciągnąć go, gdy tylko zechce nam się pić. Co jednak, jeśli nie posiadamy lodówki, a mamy ochotę na coś zimnego? Wtedy z pomocą przychodzi lód. Jeśli tylko włożymy do napoju kostki lodu to ich temperatura błyskawicznie schłodzi każdy trunek. Skąd jednak taki lód wziąć? Możemy go zrobić samemu za pomocą foremek do lodu napełnionych wodą i włożonych do zamrażarki lub też wykorzystać do tego urządzenie do robienia kostek lodu, które sprawnie przygotuje dla nas zimne kostki. Takie urządzenia to oczywiście małe zamrażarki, które produkują lód i kostkują go przy pomocy wbudowanych noży. Wiele dużych i technologicznie dobrze wyposażonych lodówek posiada takie kostkarki wbudowane w drzwi. Aby wyciągnąć z nich lód nie musimy nawet otwierać lodówki.

Kostkarki produkujące lód są często używane w barach, do schładzania drinków. Barowe urządzenia są przy tym bardzo wydajne, gdyż na bieżąco muszą zapewniać gotowe porcje lodu. Oczywiście oprócz profesjonalnych urządzeń istnieją także kostkarki, które produkują lód w domowych warunkach. Dzięki nim uraczymy się zimnym napojem na tarasie własnego domu.