You are currently viewing Spirala zalecana dla dojrzałych kobiet

Spirala zalecana dla dojrzałych kobiet

 

Od kilku lat wzrasta świadomość seksualna obywateli naszego kraju. Stosują oni skuteczne metody antykoncepcyjne, które w żaden sposób nie wpływają na odczuwaną przyjemność ze stosunku seksualnego, a stanowią zabezpieczenie dla ich zdrowia. 

Wkładka domaciczna, czyli inaczej spirala

założenie wkładki domacicznej w PoznaniuZgodnie z informacją uzyskaną na konferencji ginekologów, spirala to produkt przeznaczony głównie dla kobiet, które mają już pierwszy poród za sobą. Prawidłowo zamontowana, zabezpiecza kobietę przed niechcianą ciążą na okres od dwóch do siedmiu lat. Zazwyczaj powstaje ona z tworzywa sztucznego, jakim jest plastik i zostają dodatkowo wzbogacona w srebro. Dostępne są na rynku również wkładki, które w swojej budowie zawierają specjalny pojemniczek. Zgromadzony jest w nim odpowiednim hormon żeński, odpowiedzialny za regularność okresu – szczególnie pożądane u osób często współżyjących. Dzięki wbudowanemu timerowi wydziela on odpowiednią dawkę, w wyznaczonym przez lekarza czasie. Warto nadmienić, że skutecznie założenie wkładki domacicznej w Poznaniu wymaga wybrania odpowiedniego ginekologa, który posiada odpowiednie wykształcenie i umiejętności w tym zakresie. Istotne jest, aby był on także cierpliwy i skutecznie odpowiadał na wszystkie pytania stawiane przez pacjentkę, bowiem montaż spirali powoduje wywołanie stanu zapalnego w pochwie. Jest to normalnym skutkiem, który jest odpowiedzialny za zapewnienie zmniejszonej ruchliwości plemników.

Ze względu na wspomniany wcześniej okres trwania zabezpieczenia, wkładka domaciczna jest zdecydowanie najdroższą metodą antykoncepcyjną na rynku. Niesie jednak ona za sobą wiele plusów, takich jak brak konieczności pilnowania regularności przyjmowanych tabletek. To z kolei jest bardzo problematyczne dla tych kobiet, które prowadzą nieregularny tryb życia.