You are currently viewing Spędzanie długich wakacji w siodle

Spędzanie długich wakacji w siodle

Osoby kochające jazdę konną chcą, aby towarzyszyła im ona na każdym etapie życia. Dlatego oprócz kursów jazdy, uprawianiu jazdy rekreacyjnej, wiele osób uczestniczy także w wyjazdach wakacyjnych w siodle. Wyjazdy te są skierowane do osób młodszych i starszych, które kochają jazdę konną i uwielbiają łączyć ją z innymi aktywnościami i integracją międzyludzką. Dlaczego wiele osób decyduje się na wykup wakacji tego typu?

Dlaczego warto spędzić wakacje na jeździe konno?

długie wakacje w siodleDuża liczba uczestników wyjazdów tego typu decyduje się na jazdę konną dlatego, że działa ona niezwykle odprężająco na organizm człowieka. Długie wakacje w siodle są idealne dla osób, które chcą poczuć się wolni od miejskiego zgiełku i poczuć bezpośredni kontakt z naturą. Wakacje spędzane w siodle to także sposób na zwiedzenie miejsc w kraju i za granicą, w których nigdy nie byliśmy. Jazda konna pozwala na zwiedzanie polnych dróg i bocznych duktów, które mogą prowadzić do pięknych zakątków i zabytków z dala od ruchu drogowego i dużej liczby samochodów. Dotlenienie ciała i ruch związany z jazdą konną może być połączony z innymi aktywnościami fizycznymi, uprawianymi podczas wyjazdu wakacyjnego. Chodzi przede wszystkim o jazdę rowerową i spacery. Decydując się na wyjazd tego typu, możemy liczyć także na poprawę naszych umiejętności jeździeckich. Nad ćwiczeniami czuwają doświadczeni instruktorzy jazdy konnej.

Na wyjazd tego typu mogą zdecydować się także osoby, które jeżdżą na koniu okazjonalnie i są zainteresowane jazdą na terenach odludnych w Polsce. Często zatem wybierają się na wyjazdy, które odbywają się w Bieszczadach, gdzie w bezkresnej głuszy możliwe jest totalne zresetowanie organizmu. Wiele osób zapisuje się na wyjazdy konne właśnie po to, aby pobyć w miejscach nieskalanych cywilizacją.