You are currently viewing Skuter dla osoby niepełnosprawnej

Skuter dla osoby niepełnosprawnej

Wiele osób na co dzień boryka się ze swoją niepełnosprawnością. Takie osoby przykładowo nie mają sprawnością w nogach, co znacznie ogranicza ich swobodę. Dlatego bardzo ważne w przypadku takiego problemu jest to, by zainwestować w odpowiedni sprzęt.

Skuter czy wózek?

skuter elektrycznyPodstawowymi sprzętami pod tym względem, są oczywiście skuter elektryczny oraz wózek inwalidzki. Na co lepiej się zdecydować? Oczywiście na skuter. Jest on znacznie lepszy od wózka pod wieloma względami. Przede wszystkim taki skuter rozwija dość duże prędkości, a zatem z łatwością można się nim szybko przemieszczać. Poza tym w odróżnieniu od zwykłego wózka inwalidzkiego, nie trzeba go napędzać siłą własnych rąk, jest bowiem elektryczny. Natomiast gdy zdecydujemy się na zwykły wózek, niestety jego obsługa nie jest już tak komfortowa. Trzeba bowiem napędzać go ręcznie, a po jakimś czasie siły niestety się wyczerpują. Zatem bardzo często dzieje się tak, że osoby mające taki sprzęt, nie mogą wychodzić same z domu. Gdyby bowiem zabrakło im siły, potrzebna jest im jakaś pomoc. Wózek inwalidzki nie daje zatem takiej miary swobody, jaką daje skuter elektryczny. Oczywiście skutery są wyposażone także w wiele dodatkowych funkcji, mają przykładowo oświetlenie czy też koszyczki, w które wygodnie można załadować swoje zakupy. Wózki inwalidzkie są jednak znacznie tańsze od skuterów, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na nie. jednak obecnie można starać się chociażby o dofinansowania, by zakupić lepszy sprzęt.

Dziś skutery elektryczne zdecydowanie wygrywają w walce ze zwykłymi wózkami. Są bowiem znacznie szybsze, można nimi pokonywać duże odległości, napędzane są elektrycznie. Minusem jednak zazwyczaj jest ich cena. Jednak także pod tym względem obecnie dużo można zdziałać.