You are currently viewing Skuteczna nauka angielskiego

Skuteczna nauka angielskiego

Nie każdy ma talent do nauki języków obcych. Jednak warto wiedzieć, że istnieją metody na to aby nauka angielskiego dawała efekty i przychodziła bez dużego wysiłku. Jedną z ciekawszych metod, które proponuje niemal każda szkoła językowa będzie nauka 1000 najczęściej używanych słów.

Nauka angielskiego – tysiąc słów

 

nauka angielskiegoNajczęściej używane słowa wyciągnięto ze słownika metodą statystyczną. Specjaliści mówią o tym, że znajomość tych właśnie słów spokojnie wystarczy do tego, aby móc rozmawiać. Jeśli opanujemy te słowa to będziemy mogli swobodnie prowadzić rozmowę z obcokrajowcem. Aby szybko nauczyć się języka trzeba jak najczęściej go używać. Trzeba po prostu otoczyć się tym językiem. Warto oglądać na przykład filmy w języku angielskim, a także oglądać filmy w tym języku.
Warto także sięgać po prasę w języku angielskim. Jeśli nie mamy czasu na czytanie i naukę to warto wykorzystać każdą chwilę. Warto czytać po angielsku jadąc pociągiem czy autobusem. Zawsze zostanie nam coś w głowie i zawsze czegoś się nauczymy przy okazji. Nie będziemy mieć także wymówki.
Ucząc się języka trzeba także sięgać po prasę obcojęzyczną. Jeśli mamy znajomego, który posługuje się w danym języku obcym to warto poprosić go, aby podczas spotkań rozmawiać w danym języku. Jeśli przełamiemy opór i będziemy umieli rozmawiać w danym języku ze znajomym to później łatwiej nam będzie dogadać się także z osobą nieznajomą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także czytanie książek z funkcją słownika. Wiele książek elektronicznych ma taką właśnie funkcję. Językiem angielskim trzeba otoczyć się w jak największym stopniu oraz wprowadzić go w swoje życie. Nie należy bać się go i nie można bać się w nim rozmawiać. Wiele osób ma problemy z rozmowami.

Podczas lekcji języka angielskiego wszystko wiedzą, znają słownictwo, potrafią pięknie pisać w języku angielskim. Jednak kiedy dochodzi do rozmowy z drugą osobą to zapominają wszystkiego. Niektórzy nie potrafią się przełamać i nie potrafią nic powiedzieć, potrzebują więcej czasu na to, aby złożyć jakieś jedno, poprawne zdanie.