You are currently viewing Rodzaje depozytorów na klucze

Rodzaje depozytorów na klucze

Klucze i karty dostępowe muszą być przechowywane tak, by nie miały do nich dostępu osoby niepowołane, aczkolwiek w sposób który nie będzie utrudniał pracownikom dostępu do takowych. Są więc prawie zawsze przechowywane w wygodnych depozytorach, które od lat są wykorzystywane w najróżniejszych formach.

Najlepsze depozytory na klucze

niezawodne depozytory kluczoweNajbardziej podstawowym i najczęściej wybieranym rodzajem depozytora jest standardowa płaska skrzynka, zamykana na klucz, w której znajdują się haczyki do wieszania kluczy, oraz tabliczki pozwalające na oznakowanie i opisanie poszczególnych miejsc na klucze. Są to sprawdzone, niezawodne depozytory kluczowe, tak proste iż nie ma się w nich co zepsuć, aczkolwiek skuteczne w swoim działaniu. Nowocześniejsze depozytory, takie jak warianty posiadające zamki elektroniczne czy nawet depozytory przypominające szafki z tworzywa sztucznego, mające przezroczyste ściany, są obecne w obiektach w których istnieje podwyższony poziom bezpieczeństwa, a klucze muszą być składowane w dyspozytorni ochrony. Typowy depozytor może pomieścić blisko pięćdziesiąt kompletów kluczy, będąc jednocześnie wyposażeniem bardzo kompaktowym, a większe i nowocześniejsze warianty nieraz mają i dwukrotnie większą pojemność. Nie ma również dużego problemu z dostępnością różnego rodzaju depozytorów, gdyż jest to akcesorium łatwo dostępne w każdym dużym markecie budowlanym, ale również znajduje się w ofertach producentów zamków czy innego wyposażenia specjalistycznego.

Elektroniczne depozytory, natomiast, są traktowane jako element zabezpieczeń obiektu, toteż produkowane są przez firmy wytwarzające alarmy, kamery i zabezpieczenia elektroniczne. Takie depozytory połączone są z systemem alarmowym obiektu tak jak większość innych urządzeń.