You are currently viewing Remont poddasza i zabudowa płytami gk

Remont poddasza i zabudowa płytami gk

Wraz z mężem postanowiliśmy wykorzystać przestrzeń jaką mamy w swoim domu. Mieszkamy w starym domu po babci i strych jest miejscem nieużytkowanym. Chcieliśmy je wyremontować i urządzić tam sypialnie.

Zabudowa poddasza płytami kartonowo gipsowymi

zabudowa gk poddaszaZ racji tego że nasz dom miał już swoją historię, a na poddaszu mieścił się letni pokój na samym początku musieliśmy go wyburzyć. Gdy tylko pomieszczenie zostało wyburzone i uprzątnięte okazało się poddasze jest naprawdę duże. Zmieści się tam sypialnia oraz mała garderoba. Od kilku lat zabudowa poddasza oraz podobnych pomieszczeń jest bardzo prosta. Zamiast zwykłych ścian montuje się takie płyty kartonowo gipsowe. Płyty te są lekkie oraz bardzo trwałe. Montaż jest szybki i niekłopotliwy. Jednak zabudowa gk poddasza wymaga postawienia konstrukcji z metalu tak zwanych profili na których montuje się płyty. Płyty z karton gipsu są łatwe w obróbce. W zależności od przeznaczenia wybieramy płytę o odpowiedniej grubości i giętkości. Oprócz tego płyty gipsowe są impregnowane tak aby maksymalnie zabezpieczyć je przed szkodliwymi działaniami czynników zewnętrznych. Na rynku dostępne są również płyty ognioodporne, które zabezpieczają nas przed pożarem. Gdy wybierzemy odpowiednie płyty nasze poddasze będzie funkcjonalne. Są płyty które wyprodukowane zostały z myślą o tym aby wytrzymywać duże obciążenia. Istnieje więc możliwość aby wieszać na nich obrazki i oraz kwietniki czy półki z książkami. Płyty montuje się za pomocą wkrętów, a po montażu całość jest tynkowana i dokładnie szlifowana.

Płyty kartonowo gipsowe są bardzo proste w montażu, a efekt pracy widoczny jest z godziny na godzinę. Prosta zabudowa pozwala na szybkie i stosunkowo niedrogie zagospodarowanie strychu, poddasza czy innego miejsca w domu w którym ważna jest lekka konstrukcja.