You are currently viewing Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Wiele dzieci wymaga pracy nad swoimi wadami postawy. Obecnie mało kto nie ma ani jednej rzeczy do poprawy, jeżeli chodzi o prawidłową postawę ciała. Styl życia wymaga od nas coraz większej ilości godzin spędzonej w pozycji siedzącej już od najmłodszych lat. To pogłębia wrodzone lub nabyte już wady, powodując coraz gorsze skrzywienia i niedoskonałości.

Leczenie wad postawy

wady postawy rehabilitacjaProfilaktyczne badania skrzywień kręgosłupa są bardzo ważne, by zdiagnozować wady postawy. Zazwyczaj pojawiają się one już od młodości, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy rehabilitanta, by korygować popełniane błędy i zapobiegać pogłębianiu się tych wad. Niektóre nieleczone wady mogą skutkować bardzo poważnymi chorobami w dorosłym wieku. Chroniczne bóle kręgosłupa czy barków to tylko jeden z objawów złej postawy ciała. Jeżeli chodzi o wady postawy rehabilitacja jest jedynym rozsądnym wyjściem. Pomaga w prawidłowym korygowaniu błędów, uwalnia od bólu i dyskomfortu. Dla dzieci w młodym wieku jest to niesamowicie istotne, by pracować nad swoim ciałem i dbać o nie. Centra rehabilitacyjne są obecne w każdym większym mieście i oferują całą gamę zabiegów, które pracują nad wszelkimi wadami postawy. Najważniejsza jest więc profilaktyka i regularność. Tylko te elementy składają się na sukces w przyszłości. Najczęstszymi wadami postawy, zauważalnymi u dzieci są skolioza, wszelkie odejścia od normy w przypadku kręgosłupa i pleców (okrągłe, płaskie, itd.).

Gdy nie jesteśmy pewni, czy dany problem zalicza się do wad postawy, warto skonsultować to z lekarzem pierwszego kontaktu. Wszelkie odstępstwa od normy, typu płaskostopie, problemy z kolanami czy biodrami należy zbadać i podjąć odpowiednie kroki rehabilitacji. Leczenie w wieku dorosłym jest cięższe i przynosi mniej widoczne skutki, dlatego warto zapobiegać powstawaniu dzięki profilaktyce.