You are currently viewing Polecany zabieg hiperbaryczny

Polecany zabieg hiperbaryczny

Niewiele osób słyszało o komorze hiperbarycznej, ponieważ przeważnie korzystają z niej osoby chore na konkretne schorzenia. Lekarze wciąż nie zalecają wielu pacjentom odbycia terapii w takich komorach, gdyż nie ma ich zbyt wiele w Polsce.

Kto może skorzystać z zabiegu tlenoterapii?

zabieg hiperbaryczny rzeszówObecnie na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt komór hiperbarycznych, które najczęściej znajdują się w wybranych szpitalach, ośrodkach szkoleniowo – rekreacyjnych, centrach rehabilitacyjnych czy też w prywatnych gabinetach lekarskich. Trzeba zaznaczyć, że kabina hiperbaryczna jest pewnego rodzaju szczelnie zamkniętym pomieszczeniem, które służy do przeprowadzania zabiegu tlenoterapii. Jej działanie jest bardzo proste, gdyż wykorzystuje stuprocentowe właściwości czystego tleni pod trzy razu większym ciśnieniem niż atmosferyczne. Oczywiście jest to całkowicie bezpieczne, a nawet wskazane, jeżeli poziom saturacji pacjenta, czyli stopnia natlenienie krwi, jest zbyt niski. W trakcie zabiegu, do organizmu dostaje się w krótkim czasie znacznie więcej tlenu niż podczas normalnego oddychania, dlatego też tak wiele osób interesuje się tlenoterapią. Jeżeli chcemy się zapisać na zabieg hiperbaryczny Rzeszów jest miastem, w którym najszybciej znajdziemy wolny termin. Warto pamiętać, że z zabiegu w kabinie barycznej można skorzystać bezpłatnie lub płatnie. Jeżeli chcemy mieć zabiegi za darmo, to należy uzyskać skierowanie od lekarza specjalisty, a jeżeli nam się to nie uda, to w każdej chwili można zabieg wykupić.

Z zabiegów w komorze hiperbarycznej mogą korzystać wszyscy zainteresowani, gdyż są one powszechnie dostępne. Na pewno są to osoby, które podtruły się tlenkiem węgla, mają chorobę dekompresyjną, przeszły przeszczep czy też cierpią na różne schorzenia układu oddechowego.