You are currently viewing Okna do budynków inwentarskich

Okna do budynków inwentarskich

W każdym budynku inwentarskim powinny znajdować się okna. Muszą one tutaj być – nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim ze względu na higienę oraz bezpieczeństwo.

Trzeba od czasu do czasu przewietrzyć budynek oraz dostarczyć do środka trochę światła. Jednak wybierając okna i drzwi inwentarskie producent trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach. Istotną rolę odgrywa tutaj strata ciepła, która wynika z izolacji okien. Jest to bardzo ważne. Warto także pamiętać, że howanie zwierząt w ciemności jest zabronione przepisami prawa. Sztuczne oświetlenie będzie miało także wpływ na zwiększenie kosztów energii elektrycznej.

Światło musi być natomiast włączone co najmniej przez osiem godzin w ciągu dnia. Natężenie światła musi być bardzo mocne. Jeśli zatem szykujemy się do zakupu okien to trzeba sprawdzić czy są one na pewno stabilne. Będzie to zależało od konstrukcji profilu. Musi być ona odpowiednia. Okna muszą być przede wszystkim trwałe. Ich forma musi być na tyle wytrzymała, że nie będziemy musieli ich wymieniać za kilka lat.

Oczywiście trzeba także prawdzić czy działają odpowiednio oraz dobrać twardość tworzywa PCV. Konstrukcja okna powinna być jak najbardziej szczelna. Okna wraz z uszczelkami w żaden sposób nie mogą przepuszczać wody. Trzeba także wybrać okna, które będą łatwe w obsłudze. Nie mogą one być za bardzo skomplikowane, bo każdy powinien umieć je otworzyć. Trzeba o tym pamiętać.

Ważne są także uchwyty. Każde skrzydło okna powinno posiadać również sprawną regulację uchyłu. Jednak minimum to trzy stopnie. Okna powinny mieć możliwość łatwej wymiany szyby. Przecież zawsze może dojść do stłuczenia. Nie możemy od razu wymieniać całego okna. Wystarczy tylko wymiana szyby. Dzięki temu wymiana będzie tania. Ramy okien powinny być łatwe do utrzymania. Najlepiej byłoby gdyby nie wymagały one żadnej konserwacji.

Lepiej zatem będzie jeśli wybierzemy profile z PCV, a nie z drewna. Jak widać wybór okna do budynku inwentarskiego nie jest tak prostym zadaniem jak mogłoby się na początku wydawać.