You are currently viewing Odzież dla kobiet w ciąży

Odzież dla kobiet w ciąży

Każda kobieta, która chce zajść w ciążę, musi się liczyć z faktem, że jej figura diametralnie się zmieni i być może już nigdy nie będzie wyglądać tak jak wcześniej. Wiąże się to z zakupem nowych ubrań, ponieważ ciążowy brzuszek nie zmieści się w klasycznej odzieży.

Rodzaje odzieży ciążowej

odzież ciążowaCiąża trwa dziewięć miesięcy, ale  najczęściej dopiero od około drugiego trymestru, czyli trzeciego – czwartego miesiąca, kobiece kształty zaczynają się zaokrąglać. Przede wszystkim poszerzają się biodra, zwiększa się brzuszek, ale także zwiększa się biust. Odzież ciążowa jest idealna dla kobiet, które pomimo zmiany stanu, chcą wyglądać elegancko i z klasą. Powiększający się brzuszek można ukrywać pod ubraniami, lub go estetycznie eksponować. Kobiety w stanie błogosławionym najczęściej noszą luźne tuniki, które dyskretnie zakrywają brzuszek i sięgają poniżej linii pośladków, a do tego zakładają wygodne leginsy, które mają podniesiony stan, aby nie uciskać dzidziusia. W sprzedaży znajdziemy też specjalne modele jeansów, które zamiast tradycyjnego pasa, mają spory kawałek, elastycznego materiału w formie gumki, która zakrywa cały brzuszek. W takich spodniach można bez problemu siadać, bo nic nie będzie nas uciskać. Wiele kobiet wybiera sukienki ciążowe, które nie mają tali i są odcięte pod biustem, dzięki czemu brzuszek jest podkreślony, ale nie opięty. Na czas ciąży lepiej zrezygnować z bardzo obcisłej odzieży, która może powodować dyskomfort podczas poruszania się. Najlepsza jest odzież bawełniana.

Ubrania dla kobiet w ciąży kupimy w większości dużych sklepów odzieżowych, które mają oddzielny dział dla pań spodziewających się dziecka. W kwestii ilości odzieży, to lepiej kupić maksymalnie kilka modeli, gdyż dziewięć miesięcy szybko minie, a odzież  nie zdąży się zniszczyć.