You are currently viewing Nietypowa wykładzina do ćwiczeń

Nietypowa wykładzina do ćwiczeń

Rozkładane maty i wykładziny są świetnym rozwiązaniem braku nawierzchni odpowiedniej do wykonywania ćwiczeń fizycznych. W wielu salach sportowych są one wykorzystywane przede wszystkim za łatwość rozłożenia, niską cenę i dużą wytrzymałość, ale również za komfort wykonywania ćwiczeń.

Wykładziny do sal sportowych

wykładzina sportowaPiankowe wykładziny cieszą się coraz bardziej rosnącą popularnością wśród entuzjastów ćwiczeń fizycznych, i powoli wchodzą do użycia również w siłowniach komercyjnych. Piankowa wykładzina sportowa odróżnia się od tradycyjnej wykładziny grubością, gdyż niejednokrotnie jej grubość sięga dwóch centymetrów, oraz sztywnością powierzchni. Na takiej wykładzinie można bez większego trudu rozstawić ciężkie urządzenia do ćwiczeń, atlasy i wszystkie pozostałe elementy wyposażenia siłowni, oraz przeprowadzać trening kontaktowy bez użycia maty. Pianka z której wykładzina jest wykonana doskonale pochłania siłę uderzenia i chroni przed kontuzjami, a jednocześnie nie odkształca się z czasem i nie wypacza pod dużym obciążeniem. Jej powierzchnia nie jest śliska, i dobrze chroni przed utratą równowagi podczas wykonywania dowolnego rodzaju ćwiczeń. Jest to więc idealna nawierzchnia dla początkujących entuzjastów sportu i kulturystów, ale również wszystkich osób które ćwiczą w domowym zaciszu dla własnej przyjemności.

Wykładziny z pianki można dostać zarówno w wersji przeznaczonej do wykładania sal, jak i do domowego użytku. Te ostatnie są mniejsze, i zazwyczaj mogą być używane w dużym pokoju do lekkich ćwiczeń, jakie wiele osób wykonuje w domu. Nie należą one również do nierozsądnie drogich wykładzin, i bywają o wiele tańsze niż cienkie wykładziny z tworzyw sztucznych, jakie używane są głównie w komercyjnych siłowniach i salach treningowych.