You are currently viewing Neoklasyczne dodatki do wnętrz z południa Francji

Neoklasyczne dodatki do wnętrz z południa Francji

Neoklasyczne dodatki do wnętrz sprawia wrażenie, jakby został wyciągnięty wprost z południa Francji, gdzie charakterystyczne są domy w słonecznej prowincji, lawendowe wzgórza i zapach ziół.

Neoklasyczne dodatki do wnętrz zadziwią wszystkich

neoklasyczne dodatkiPewnie nikogo nie zdziwi, że styl ten powstał w Prowansji. Meble w tym stylu są solidne, drewniane, o barwach zazwyczaj białych i szarych. Motywy roślinne nie są tu obce, często można się spotkać ze wzorami kwiatów, owoców, różnymi gałązkami, czy zbożami. Barwy występujące tu są w kolorach natury, która występuje na południu Francji. Dzięki słonecznemu klimatu są one jasne i ciepłe. Występują fiolety, błękity oraz tak zwany prowansalski żółty. Domy powstają z lokalnych surowców, takie jak piaskowce, czy wapienie. Drewna unika się jak ognia i to dosłownie, bo przecież w tak słonecznym klimacie łatwo o pożar. Do produkcji mebli często używa się kutego żelaza. Podłoga to zazwyczaj kamień lub terakota. Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu stylu prowansalskiego. Wystrój powinien posiadać oryginalne, neoklasyczne dodatki do wnętrz. Umiejętne ich dobranie skutkuje pozytywnym odbiorem całej kompozycji mieszkania.

Neoklasyczne dodatki do wnętrz charakteryzują się delikatnością. Mile widziane są tu doniczki i wazony oraz wyjątkowe słoje umieszczone na półkach. Tradycyjne w tym stylu są porcelanowe pojemniczki, ozdobne talerze na ścianach i krzesła z wyginanymi nogami. Styl prowansalski powinien zagościć na stałe u osób, które uwielbiają typowe sielsko – anielskie klimaty.