You are currently viewing Najlepsze wkładki laktacyjne

Najlepsze wkładki laktacyjne

Produkcja mleka w piersiach mamy, następuje już w okresie ciąży od około drugiego trymestru ciąży. Jest to widoczne zjawisko, ponieważ z brodawek zaczyna wyciekać mleko. Jest to niekomfortowe zjawisko, więc dobrze jest się zabezpieczyć na taką ewentualność.

Kiedy stosowanie wkładek laktacyjnych jest konieczne?

wkładki laktacyjnePrzed porodem, wyciekanie mleka z piersi jest mało intensywne, w porównaniu z tym co nastąpi podczas karmienia. Produkcja mleka rozkręci się dopiero, kiedy maluszek zacznie ssać pierś, więc od tego momentu wkładki laktacyjne będą niezbędnym elementem pod bielizną. Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie mamie komfortu i zabezpieczenie przed wyciekającym mlekiem. Wkładki należy nosić przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, gdyż mleko wycieka niezależnie czy się karmi dziecko, czy też nie. Choć z pewnością najwięcej go wycieka podczas karmienia z piersi, którą akurat się nie podaje dziecku. Taka sytuacja jest krępująca, gdyż już po chwili może się pojawić plama na odzieży w miejscu brodawki. W sprzedaży znajdziemy wkładki jednorazowe, wykonane z syntetycznej podszewki i bawełnianym przodzie. Należy je przykleić do wewnętrznej strony miseczki, bawełnianą stroną do brodawki.  Wkładki wielokrotnego użytku są wykonane z wielowarstwowej tkaniny i są znacznie grubsze niż jednorazowe modele. Te pierwsze modele są na pewno wygodniejsze w zastosowaniu, jednak mogą być kosztownym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli mama długo karmi. Natomiast wkładki wielokrotnego użytku trzeba mieć w wielu kompletach.

Wybór idealnych wkładek laktacyjnych jest kwestią indywidualną, ponieważ oba rodzaje są skuteczne. Można jedynie zwrócić uwagę na sposób mocowania, gdyż wkładki, które się jedynie wkłada do stanika, mogą się przemieszczać w trakcie poruszania się.