You are currently viewing Najlepsze kosmetyki stosowane do układania brody

Najlepsze kosmetyki stosowane do układania brody

W dbaniu o brodę doskonale pomaga specjalny wosk. W sklepach z akcesoriami pielęgnacyjnymi do brody można kupić różne rodzaje wosków. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak obchodzić się z takim woskiem, bo tylko odpowiednie użytkowanie sprawia, że wosk jest naprawdę przydatny i spełnia swoją rolę.

Stosowanie wosku do brody – układanie brody

kosmetyki do brodyJeśli chodzi o woski to brody, charakteryzują się one zazwyczaj dużą zawartością wosku pszczelego. Ten wosk z kolei cechuje mocny chwyt. Dzięki takim woskom można ułożyć włosy brody tak, jak chcemy. W miejscach, w których balsam nie może sobie poradzić z ułożeniem brody, należy zastosować właśnie wosk do brody. Wosk różni się jednak od zwykłego balsamu do brody swoją konsystencją. O tym należy pamiętać, wybierając ten kosmetyk. Wosk jest zdecydowanie bardziej zwarty. Przed zaaplikowaniem wosku do brody należy go podgrzać w odpowiedniej temperaturze. Dopiero wtedy można dokonać precyzyjnej aplikacji. Takie kosmetyki do brody jak wosk są bardzo popularne. Niektórzy używają wosku do brody tylko po to, by ułożyć odpowiednio wąsy. Problem w tym, że do wąsów zostały stworzone zupełnie inne kosmetyki. Wosk do wąsów nie jest tym samym co wosk do brody! Kluczowy jest tutaj rodzaj posiadanego zarostu. Innych kosmetyków używa się do zarostu sztywnego, twardego, a jeszcze innych do cienkiej brody. W przypadku cienkiego zarostu, wosk do brody może sobie poradzić z ułożeniem nawet wąsów.

Działanie wosku można połączyć z działaniem suszarki do włosów. Wtedy można ułożyć przeróżne kształty wąsów i stworzyć prawdziwe cuda. W przypadku mocnych i sztywnych wąsów, wosk do brody może sobie z nimi nie poradzić. Wtedy najlepiej zastosować osobny, mocniejszy kosmetyk. Mowa o specjalnym wosku do wąsów, który również jest chętnie wykorzystywany przez brodaczy.