Na rynku działa kilkadziesiąt tysięcy firm zajmujących się sprzedażą urządzeń fiskalnych. Posiadają one modele dostosowane do pracy zdalnej lub mobilnej, które sprawdzą się w firmie budowlanej, w zakładzie fryzjerskim czy w gabinecie lekarskim.
Czy radca prawny korzysta z kasy online?
Wybór kasy fiskalnej powinien być dopasowany do rodzaju prowadzonej działalności oraz jej specyfiki. Inna będzie odpowiednia dla sklepu spożywczego, salonu kosmetycznego czy kancelarii adwokackiej. Jedno jest pewne – każda firma handlowa czy usługowa, która obsługuje klientów indywidualnych, musi rejestrować swoją sprzedaż za pośrednictwem kasy fiskalnej. Urządzenie to pozwala na generowanie paragonów, niekiedy także faktur, raportów fiskalnych czy niefiskalnych. Dzięki niemu przedsiębiorca wie ile będzie musiał zapłacić należnego podatku od towarów i usług. Kasy fiskalne radcowie prawni muszą mieć w wersji online, ponieważ nakłada na nich taki obowiązek stosowana ustawa. Jest to model kasy, który pełni identyczne funkcje co wszystkie inne, ale dodatkowo ma wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Może to niewielka różnica, ale za to mająca duże znaczenie dla prowadzenia rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Przede wszystkim kasa online potrzebuje stałego połączenia z siecią internetową, aby mogła automatycznie wysyłać do Centralnego Repozytorium Kas fiskalne raporty dobowe. Wystarczy kasę odpowiednio skonfigurować przed sprzedażą, aby każdego dnia przesyłała wymagane raporty do CRK.
Co prawda zakup kasy fiskalnej nie należy do najtańszych, to jednak można zapłacić za nią nieco mniej. Jest to związane z dofinansowaniem na zakup pierwszej kasy fiskalnej w firmie, które może wynieść jednorazowo nawet do siedmiuset złotych.