You are currently viewing Na czym polega fenomen escape roomu?

Na czym polega fenomen escape roomu?

Każdy z nas od czasu do czasu lubi się bać. Nie chodzi tutaj jednak o prawdziwy strach, a o „kontrolowany”. Dlatego oglądamy horrory i się boimy choć wiemy, że nie zagraża nam żadne niebezpieczeństwo. Potrzebna jest nam adrenalina i sytuacje, które nieco imitują prawdziwe zagrożenie.

Jak wygląda zabawa w escape roomie?

escape room LublinMożemy wizytę w escape roomie nazwać zabawą. Dlaczego? Ponieważ możemy tam wybrać się z naszą rodziną, przyjaciółmi i naprawdę doskonale się bawić. Na czym to wszystko polega? Po prostu musimy uciec z zamkniętego pomieszczenia. Jednak do tej ucieczki potrzebny jest nam spryt, inteligencja i przebiegłość. W zamkniętym pomieszczeniu są umieszczone bowiem zagadki i wskazówki, które doprowadzą nas do klucza. Czas upływa, a my musimy znaleźć klucz jak najszybciej. Pomieszczenie nie jest duże, a wszyscy jesteśmy zamknięci. Kolorystyka specjalnie dodaje nieco tajemniczości całej sytuacji. I choć wiemy, że bez trudu uda nam się stamtąd wydostać, to jednak adrenalina cały czas nam towarzyszy. Jest to jak już wcześniej zostało wspomniane – „kontrolowany” strach. Takie emocje nie towarzyszą nam na co dzień. Czasem po prostu żyjemy bardzo rutynowo. Wstajemy rano do pracy, wracamy z niej, oglądamy telewizję i idziemy spać. Dlatego tak potrzebne są nam chwile odskoczni, gdy możemy zrobić coś zupełnie innego. Na tej unikatowości i tajemniczości polega cały fenomen escape roomu. Dziś ma escape room Lublin, Bydgoszcz i wiele innych miast. Warto sprawdzić, czy i w naszym mieście nie ma tego typu rozrywki.

Każdemu z nas zależy na tym, by zagwarantować sobie rozrywkę. Po ciężkim tygodniu pracy tak naprawdę nie marzymy o niczym innym niż odpoczynek i relaks. W takim escape roomie możemy naładować baterie adrenaliną i zrobić coś niestandardowego.