You are currently viewing Monitoring w postaci telewizji przemysłowej

Monitoring w postaci telewizji przemysłowej

Telewizja przemysłowa to innymi słowy monitoring, jest to najpopularniejszy sposób dozoru. Taka telewizja przemysłowa składa się z dwóch elementów, a mianowicie kamer i odbiorników obrazu. Taki system dozoru jest bardzo często montowany w zakładach przemysłowych w celu kontrolowania wszystkiego co się dzieje na halach produkcyjnych.

Działanie telewizji przemysłowej

telewizja cctvJak już wcześniej wspomniałem, telewizja przemysłowa składa się zasadniczo z dwóch elementów. Telewizja cctv to przede wszystkim kamery, które mają za zadnie rejestrowanie obrazu. Do wyboru mamy conajmniej kilka rodzajów kamer. Jeśli chodzi o wewnętrzny monitoring, to najpopularniejsze są kamery kopułkowe i obrotowe, ponieważ nagrywają one bardzo duży obszar i są bardzo wytrzymałe. Obraz nagrywany przez ten kamer jest wyraźny do tego stopnia, że da się rozpoznać twarz nagranej osoby w pomieszczeniu w którym panuje półmrok. Drugim elementem telewizji cctv są odbiorniki na których mamy podgląd obrazu na żywo. W odbiornikach umieszczony jest dysk twardy o bardzo dużej pojemności na którym zapisywany jest obraz, więc możemy go odtwarzać w dowolnym momencie. Taka telewizja zazwyczaj działa w ten sposób, że na dysku zapisywany jest obraz z całego tygodnia, a następnie obraz zaczyna się nadpisywać, dzięki temu nie potrzebujemy aż tak dużego dysku twardego. Wystarczy taki dysk, który pomieści materiał z tygodnia. Kamery połączone są z odbiornikiem przy pomocy kabli.

Tego typu zestaw monitoringu w postaci odbiornika, okablowania i sześciu kamer, możemy kupić już za około tysiąc złotych. Zakupu możemy dokonać przez internet. Do całego zestawu dołączona jest instrukcja montażu, przy pomocy której bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z montażem całego monitoringu samodzielnie.