You are currently viewing Modne ubranko na chrzest chłopca

Modne ubranko na chrzest chłopca

 

Coraz więcej rodziców decyduje się na zorganizowanie chrztu swojego maleństwa dopiero jak maluch podrośnie. Dzięki temu zyskują więcej czasu na perfekcyjną organizację przyjęcia. Jednak wraz ze zmianą wieku chrzczonych dzieci, zmieniła się też moda. Poprzez wydoroślenie małego bohatera rodzice poszukują innych ubranek do chrztu niż jeszcze kilka lat temu.

Ubranko do chrztu dla eleganta

ubranka do chrztu dla chłopcówJeszcze do niedawna zarówno chłopców jak i dziewczynki ubierano w śnieżnobiałe, satynowe kompleciki, które miały symbolizować niewinność. Następnie do użytku weszły chłopięce zestawy obejmujące kolorowe bądź kraciaste spodnie, marynarkę oraz kaszkiet połączone z białą koszulą. Współczesne ubranka do chrztu dla chłopców przestały już być pełnymi kompletami. Rodzice coraz chętniej kupują elegancką, białą koszulę lub body z kołnierzykiem, które pozostają symbolem niewinności dziecka i samodzielnie dobierają do niej spodnie, marynarkę oraz buty zgodne z najnowszymi trencdami mody dziecięcej. Dzięki temu zyskują większą swobodę ruchów dla swojego raczkującego bądź stawiającego pierwsze kroki malca. Coraz częściej zamiast garniturowych spodni są to wygodne chinosy w stonowanych kolorach. Natomiast marynarka może być jasna. W ostatnich sezonach najczęściej wybierana była uniwersalna, szarość, która dobrze wygląda zarówno z eleganckim granatem jak i nowoczesnymi brązami.

Odrzucając gotowe komplety z satynowymi muszkami i kaszkietami rodzice samodzielnie muszą zadbać o akcesoria dla małego eleganta. Na szczęście ogrom artystów produkujących ręcznie wykonane ozdoby pozwala na szybkie dopasowanie odpowiednich dodatków do ubranka do chrztu. Szczególnie urocze są maleńkie, bawełniane muszki oraz kapelusze, dzięki którym maluch może wyglądać jak mały elegant.