You are currently viewing Mieszkanie do wynajęcia- na co zwracać uwagę?

Mieszkanie do wynajęcia- na co zwracać uwagę?

Wynajmowanie mieszkania to bardzo poważna decyzja. Co prawda większość umów jest tak skonstruowana, ze mamy miesięczny okres wypowiedzenia, a nieraz bywa, że jest to i okres trzech miesięcy, a wypowiedzenie działa na koniec miesiąca co często przedłuża nasz wynajem o kolejne trzydzieści dni. Co prawda, gorsze byłyby domy na sprzedaż, bo z własnego domu się tak szybko nie wyprowadzimy, bo obecnie jest mniejsze zapotrzebowanie na domy, niż na mieszkania do wynajęcia.

Mieszkania do wynajęcia pilnie potrzebne.

Mieszkanie do wynajęciaZ drugiej strony źle położone mieszkania, budowane w starym budownictwie, czy nieatrakcyjne jeśli chodzi o wystrój wnętrz też się łatwo nie sprzedadzą, zatem mieszkania na sprzedaż to też nie jest świetna inwestycja. To jedne z tych powodów, dla których wynajmowanie mieszkań jest obecnie takie popularne. Nie wiąże nas długoterminowa umowa, nie musimy się martwić o sprzedawanie mieszkania, możemy się swobodnie wyprowadzić, jeśli sąsiedzi nie będą nas odpowiadali lub przeprowadzić do innego miasta, w którym łatwiej znajdziemy pracę. To bardzo wygodne rozwiązanie. Na co powinniśmy zwracać uwagę, jeśli chodzi o mieszkania do wynajęcia Katowice? Przede wszystkim ważna jest cena. Niskie kwoty działają zachęcająco, ale zbyt niskie są podejrzane i mogą sugerować, że coś z mieszkaniem jest nie tak. Może ogrzewanie nie działa, może rzadko jest ciepła woda, albo mieszkanie jest w opłakanym stanie. Bez względu na wszystko zawsze trzeba obejrzeć mieszkanie do wynajęcia, nie można niczego brać w ciemno. Należy wszystko blisko obejrzeć, żeby zobaczyć wszystkie złe rzeczy, na które nie zwrócilibyśmy uwagi patrząc ogólnie na mieszkanie. Zobaczymy takie szczegóły jak mały grzyb przy prysznicu, zardzewiałe części przy zlewozmywaku, czy odpadającą farbę za szafą. Jeśli to zauważymy to możemy negocjować niższą cenę. Kiedy się zdecydujemy na wynajem lub kupno to trzeba przeczytać umowę.

Czy wszystkie dane się zgadzają, szczególnie kwoty, jaki jest okres wypowiedzenia, ile jest kompletów kluczy do mieszkania. Jeśli wszystko jest dobrze, to wtedy możemy podpisać umowę i się wprowadzić. Mieszkania do wynajęcia są potrzebne.