You are currently viewing Małe ogrzewacze wody do domów

Małe ogrzewacze wody do domów

W wielu miejscach do dziś nie ma możliwości podłączenia ciągu ciepłej wody, więc nadal wykorzystywane są tam urządzenia grzewcze do wody. Mogą one być najróżniejszymi urządzeniami o bardzo odmiennych gabarytach, w zależności od projektu budynku i zamysłu samych projektujących.

Kompaktowe podgrzewacze wody do małych mieszkań

podgrzewacze do wodyDuże piece gazowe i elektryczne bojlery nie są jednak najbardziej rekomendowanymi urządzeniami do ogrzewania wody w mieszkaniach, gdyż z reguły są one bardzo duże i zabierają ogromną przestrzeń, ale również zużywają dużo energii elektrycznej i gazu, przez co generują koszty znacznie przekraczające koszt ciepłej wody z ciągu ciepłowniczego. Posiadacze prywatnych mieszkań preferują więc mniejsze, aczkolwiek wydajniejsze podgrzewacze do wody, jakie powoli stają się zamiennikiem pieców i bojlerów w miejscach w których nie ma dostępu do ciepłej wody. Najpopularniejszym rodzajem podgrzewaczy są warianty przepływowe. Te urządzenia są bardzo kompaktowe, i zazwyczaj nie zajmują miejsca w ogóle, nadając się doskonale do najmniejszych mieszkań w których nie ma zbyt dużej przestrzeni na urządzenia grzewcze. Ten rodzaj ogrzewacza działa jak najzwyklejsza grzałka, która podnosi temperaturę wody płynącej przez przewody ogrzewacza. Nieskomplikowana budowa i małe gabaryty oznaczają iż jest to niezawodne urządzenie, bardzo wygodne i łatwe do zamontowania.

Zbiornikowe ogrzewacze działają nieco inaczej, gdyż posiadają własne zbiorniki do ogrzewania wody w większych ilościach. Umożliwiają więc dokładniejszą regulację temperatury, aczkolwiek często są uważane za mniej wydajne, z racji większego zapotrzebowania na energię elektryczną niż zauważane jest w ich prostszych przepływowych odpowiednikach. Montowane są na ciągu wodnym tak samo jak warianty przepływowe.