You are currently viewing Lato nad morzem dla dzieci

Lato nad morzem dla dzieci

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Przypomina nam o tym pogoda, media oraz kończący się rok szkolny. Dzieciaki coraz więcej czasu wolnego spędzają na przyjemnościach. Oceny wystawione, nie ma więc motywacji do nauki, w dodatku, gdy piękna aura za oknem. Dla rodziców to jednak jeden z trudniejszych okresów w roku.

Urok ferii nad morzem dla dzieci

ferie nad morzem dla dzieciPodczas gdy cały rok dzieci spędzają większość dnia w szkole, a my spokojnie możemy oddać się służbowym obowiązkom, latem mamy nie lada zagwozdkę. Nie wszyscy dysponujemy babciami w pobliżu, które zajmą się wnukiem przez 8 godzin. Dodatkowo planujemy wakacyjny wyjazd. Można to jednak połączyć! Od jakiegoś czasu organizowane są udane ferie nad morzem dla dzieci. Dotyczy to zarówno letnich wakacji, jak i zimowego wypoczynku. To wyjazd w formie kolonii na 2-4 tygodni. Dzieci mają tam zapewnioną opiekę wykwalifikowanych opiekunów, nocleg, wyżywienie oraz zajęcia w czasie wolnym. Możemy wybrać wyjazd z dużą ilością aktywnego wypoczynku lub zajęciami z języka obcego. Grupy zbierane są według wieku dzieci i mogą zgłosić się na nie maluchy już od 6. roku życia aż do ukończenia 16 lat. To okazja, aby dzieciaki poznały nowych przyjaciół, spędziły czas z rówieśnikami, zobaczyły kawałek Polski. Koszty nie są zwykle wygórowane, ponieważ dzieci śpią w ośrodkach młodzieżowych, akademikach czy motelach. Zdarzają się wyjazdy z noclegami w domkach kempingowych, a nawet pod namiotami dla nieco starszych dzieci.

Jeśli dziecko lubi to, co nowe, nie boi się być kilkanaście dni bez rodziców, to taki wyjazd jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich. Dziecko ma atrakcję, wakacyjny pobyt, rozwój, ruch i zabawę, a my spokojna głowę w pracy. Zaplanujmy wyjazd już na wiosnę, aby dziecko miało czas przygotować się do niego i ruszyć na przygodę z pełną radością.