You are currently viewing Kurs medycyny chińskiej dla początkujących

Kurs medycyny chińskiej dla początkujących

Od zawsze interesowałam się naturalnymi metodami leczenia. Człowiek nie żyje w oderwaniu od natury dlatego w momencie gdy dokuczają mu jakieś drobne dolegliwości powinien zwrócić się najpierw ku naturze. Chciałam poszerzyć swoją wiedzę w zakresie tradycyjnej medycyny chińskiej.

Tradycyjne chińskie metody leczenia

medycyna chińska kursNatura ma wiele zasobów aby pomagać nam w walce z różnymi chorobami. Moim hobby jest ziołolecznictwo i zdobywanie wiedzy dotyczącej tradycyjnych metod leczenia. Wśród swoich znajomych znana jestem jako mająca duże zasoby wiedzy dotyczącej medycyny naturalnej. Aby pogłębiać swoją wiedzę uczęszczam na różnego rodzaju kursy. To z nich dowiaduje się jakie metody leczenia przynoszą najlepsze skutki. W ostatnich miesiącach bardzo zainteresowałam się tradycyjną medycyną chińską. Medycyna chińska jest jednym z najstarszych systemów medycyny na całym świecie. Od kilku tysięcy lat nie tylko leczy ale i działa profilaktycznie przeciw różnym chorobom. Jednak aby zrozumieć tajniki tej medycyny postanowiłam zapisać się na kurs. Chińskie leczenie to dwa elementy filozofia taoistyczna oraz medycyna chińska kurs miał mnie nauczyć jak łączyć te dwa elementy, dobrze je poznać oraz właściwie zrozumieć. Kurs miał mnie nauczyć zrozumienia przepływów energii w całym organizmie. Gdyż człowiek postrzegany jest jako całość tj. ciało i psychika, które są w stałej relacji ze środowiskiem. Szczególnie przywiązuje się uwagę do pulsu oraz wyglądu języka. Podstawowymi lekami są zioła, odpowiednio przygotowane potrawy oraz dieta. Dieta dostosowana jest nie tylko do osoby, ale zależna jest od pogody i pory roku. Ważna również jest akupunktura i masaż oraz aktywność fizyczna. Kurs uczy jak poprawnie diagnozować. Diagnoza oparta jest również na porze dnia oraz roku, tak aby dobrać najlepszą metodę terapii.

Kurs medycyny chińskiej nauczył mnie dostrzegania w ludzkim ciele wielu wskazówek. Odczytywanie ich jest złożone jednak bardzo pomocne przy terapii. Dostosowanie jej do potrzeb pacjenta oraz pory roku i czasu jest niezwykle ważne i pozwala na prowadzenie prawidłowego procesu leczenia.