You are currently viewing Kupowanie domu w Trójmieście

Kupowanie domu w Trójmieście

Marzeniem wielu z nas jest zostanie posiadaczem nieruchomości – może to być mieszkanie lub domu. Kiedy uda nam się zebrać pokaźną sumkę, pozostaje wybór odpowiedniego lokum. Wybór odpowiedniego domu jednorodzinnego na obrzeżach miasta czy kupno mniejszego mieszkania w kamienicy w centrum to bardzo stresujące przedsięwzięcia. Nigdy nie wiemy, czy inwestycja okaże się strzałem w dziesiątkę, czy ostatecznie będzie to największy błąd naszego życia. Na co zwrócić uwagę przy kupnie nieruchomości?

Domy na sprzedaż

ładny dom na sprzedaż w trójmieścieNa początek musimy zdecydować się rozmiar i lokalizację naszego przyszłego miejsca zamieszkania. Ładny dom na sprzedaż w Trójmieście kosztuje więcej bliżej morza czy centrum miasta, a zdecydowanie mniej na jego obrzeżach. Kiedy już wiemy jaka dzielnica będzie dla nas najwłaściwsza, wówczas rozpoczynamy proces poszukiwania idealnej parceli. Warto w tym momencie ukierunkować się i nastawić na wybór mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego. Nowe domy od dewelopera są gotowe do wykończenia i zamieszkania, jednak ceny takich obiektów są niezwykle wysokie. Taniej wychodzi kupno budynku z drugiej ręki – w takim przypadku musimy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Tutaj ważna jest konstrukcja ścian, kanalizacja, instalacja gazowa i wodna, a także elektryczna. Sprawdźmy dokładnie czy dom jest odpowiednio ocieplony, jaki jest stan jego podłóg i dachu, a także ewentualne ślady obecności szkodników, takich jak myszy czy pluskwy. Należy też oszacować koszt potencjalnych remontów, które często okazują się być droższe, niż różnica zakupu nowo wybudowanego domu od dewelopera.

Wybierając dom na wybrzeżu wybierzmy odpowiednią lokalizację – z dala od centrum miasta i turystów kupimy tańszy dom, jednak te bliżej plaży oferują wspaniałe widoki i szybki transport do największych atrakcji miejscowości. Sprawdźmy też dokładnie stan techniczny kupowanego budynku.