You are currently viewing Klasa wykończeń ścian drewnem

Klasa wykończeń ścian drewnem

Drewno jest materiałem, który towarzyszy człowiekowi od początku jego istnienia na Ziemi. Człowiek od zawsze wykorzystywał drewno do swojego życia. To dzięki niemu mógł rozpalić ogień oraz mógł budować narzędzia i broń. Z drewna tworzył również pierwsze prymitywne chaty.

Profesjonalne wykończenia ścian drewnem w Krakowie

wykończenia ścian drewnem krakówDrewno jest materiałem niezwykle łatwym w obróbce i jest materiałem w pełni naturalnym i odnawialnym, choć na to potrzeba kilkudziesięciu lat. W dzisiejszych czasach drewno wykorzystujemy równie często jak kiedyś i możemy mieć pewność, że ten materiał nigdy się nie zestarzeje. Drewno daje nam po prostu poczucie bezpieczeństwa, ciepło oraz komfort, a do tego po prostu świetnie wygląda i jest niepowtarzalne, gdyż unikalny krój słojów sprawia, że nie znajdziemy dwóch identycznych kawałków drewna. Oprócz tych właściwości drewno po prostu świetnie wygląda i jest materiałem świadczącym o klasie i dobrym guście. Wykończenia drewniane zapewniają również długi okres eksploatacji, gdyż jest to materiał bardzo odporny. Jest niestety bardzo drogi. Mimo to bardzo chętnie stosujemy chociażby wykończenia ścian drewnem kraków oraz inwestujemy w podłogi drewniane zarówno w postaci paneli jak i równie modne podłogi postarzane czy jodełka francuska. Widziałem takie rozwiązania u moich znajomych w Krakowie i byłem pod wielkim wrażeniem efektu jaki dawała właśnie taka drewniana podłoga. Decydując się na podłogi drewniane musimy jednak wziąć pod uwagę wiele czynników. Drewno jest materiałem, które będzie bardzo różniło się między sobą jakością. Warto jest wydać nieco więcej i omijać szerokim łukiem najtańsze rodzaje paneli drewnianych czy innych sposobów na drewnianą podłogę. Lepiej jest po prostu dopłacić nieco więcej i mieć podłogę w idealnym stanie nawet przez kilka pokoleń.

Kładąc podłogę drewnianą musimy robić to na idealnie płaskim podłożu, gdyż drewno bardzo szybko da nam odczuć wszelkie nierówności i podłoga zacznie niszczeć w nierównych miejscach. Ponieważ drewno jest materiałem naturalnym to będzie się ono kurczyć i rozkurczać w zależności od panującej pory roku, więc będziemy musieli mieć w mieszkaniu stabilną temperaturę.