You are currently viewing Każdą taśmę zamkową musi cechować wytrzymałość

Każdą taśmę zamkową musi cechować wytrzymałość

Taśmy zamkowe używane są obecnie nie tylko w przemyśle odzieżowym. Coraz częściej używane są także do tapicerki mebli oraz takich dodatków, jak pokrowce na większe i mniejsze poduchy, poduszki, a czasem i pufy. Z tego też powodu zamki muszą być bardzo wytrzymałe i nie mogą wypadać z nich ząbki. Nie mogą też się pruć oraz rozrywać podczas użytkowania. 

Producenci taśm zamkowych stawiają na ich jakość

taśma zamkowaWszystkie zamki zawsze kojarzą się nam głownie z ubraniami. Ich zastosowanie jest jednakże dużo szersze niż mogłoby wydawać się niejednemu z nas. Każda taśma zamkowa zawsze wykonana jest z materiałów o najwyższej jakości, które zapewnią jej wytrzymałość na ciągłe rozpinanie i zapinanie, na pranie ręczne oraz chemiczne. Obecnie taśmy wykorzystywane są nie tylko przy szyciu ubrań. Coraz częściej służą do tapicerowania mebli, a zwłaszcza wszelkich pokrowców na materace, czy poduchy o różnej wielkości. Z tego też powodu muszą mieć bardzo wytrzymałe ząbki, które nie mogą się rozchodzić ani wyłamywać. Taśmy mają oczywiście różną długość i szerokość, by odpowiadały potrzebom zamawiających je klientów. Często można zamówić taśmę na miarę. Wystarczy tylko wskazać do jakiego materiału będzie nam ona potrzebna, a także podać długość tkaniny. Wówczas otrzymamy idealnie pasującą taśmę zamkową, która nie będzie już wymagała żadnych przeróbek. Zawsze dostaniemy też taśmę, która będzie miała odpowiadający nam kolor.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż wszystkie taśmy zamkowe muszą być wykonane z materiałów o najwyższej jakości, by służyły ich użytkownikom przez jak najdłuższy czas. Ząbki muszą być bardzo wytrzymałe. Nie mogą się wyginać, czy wypadać. Każda taśma musi być też odporna na pranie i czyszczenie chemiczne, zwłaszcza, że używane są one nie tylko w przemyśle odzieżowym.