You are currently viewing Jakie sztachety na taras?

Jakie sztachety na taras?

Dom to nie tylko powierzchnia w jego wnętrzu, to także ogród oraz balkon. Ostatnio bardzo często wykorzystywanymi materiałami są drewniane deski oraz metal, które połączone stanowią świetnie kontrastującą parę. Drewno pozyskiwane z wielu odmian drzew jest świetnym produktem, który następnie może posłużyć jako osłona — przykładowo tarasu. Jak je wybrać?

Dobór sztachet na taras w domu — jak?

sztachety na tarasOdpowiedź nie jest jednoznaczna — główny wpływ na wybór mają warunki panujące na zewnątrz, które stanowią warunek doboru właściwego rozwiązania. Sztachety na taras w większości przypadków wykonane są z drewna, jednak można spotkać także oferty zawierające takie wykonane z plastiku. Oczywiście, druga z możliwości będzie cechowała się zdecydowanie niższą ceną, jednak przy tym będzie znacznie mniej wytrzymała. Argumentem przemawiającym za drewnianymi sztachetami jest możliwość ich późniejszej personalizacji pod własne indywidualne gusta — nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować je kilkukrotnie białą bejcą. Tego typu wybór świadczy także dobrze o świadomości konsumenta, drewno jest materiałem biodegradowalnym, w związku z czym nie zwiększa się własnego śladu węglowego. Minusem rozwiązania wykonanego z drewna jest oczywiście potrzeba jego częstego konserwowania, bez tego taras wraz z biegiem czasu może ulec uszkodzeniu za sprawą niekorzystnych warunków pogodowych lub korników. 

Dobór odpowiednich sztachet powinno zacząć się od postawienia samemu sobie pytania — wolę taniej czy lepiej? Odpowiedź, którą uzyskamy na własne pytanie będzie stanowiła o tym który typ będzie lepszym wyborem. Będąc pewnym na temat jednej z dwóch przedstawionych możliwości, dalszy wybór desek będzie najmniejszym problemem. W przypadku gdy pojawiają się większe pytania lepiej skontaktować się z doradcami firm zajmujących się sprzedażą desek tarasowych.