You are currently viewing Jak założyć rynnę?

Jak założyć rynnę?

 

Produkty nazywane rynnami są stosunkowo niewielkie oraz umieszczone na dużej wysokości. Właśnie ze względu na to możemy nie zdawać sobie na co dzień sprawy z tego, jak ważną rolę w rzeczywistości odgrywają. Przecież powstały przede wszystkim po to, żeby skutecznie zbierać wodę spływającą z dachu i to bez względu na rodzaj tego dachu. To zawsze bardzo korzystne.

Co gromadzi się w rynnach?

rynny nicollDachy różnią się bowiem od siebie kątem nachylenia oraz tymi, jakim dokładnie materiałem zostały pokryte. Na szczęście te produkty są uniwersalne i przy zakupie musimy uwzględnić inne istotne aspekty, które zresztą podano dokładnie poniżej. Rynna nie ma być jednak w żadnym wypadku zbiornikiem na wodę, ponieważ jej głównym zadaniem będzie jej skuteczne odprowadzanie i to najlepiej wyjaśnia specyficzny zaokrąglony kształt. Mimo tego rynny mogą się od siebie różnić, chociażby całkowitą pojemnością, którą powinniśmy dopasowywać przede wszystkim do powierzchni dachu, przy którym będą następnie zamontowane. Rynny Nicoll powstają najczęściej z metalu, ponieważ ta decyzja producenta została podyktowana tym, iż taka rynna na pewno nie będzie odkształcała się w czasie użytkowania pod wpływem nacisku czy zmian temperatury. W czasie montażu poza samymi rynnami o odpowiednich długościach będziemy potrzebowali jednak więcej elementów. Możemy do nich zaliczyć, chociażby uszczelki, którymi łączymy poszczególne rynny.

Są one naprawdę dobrze wykonane, bo powstają również z dodatkiem gumy, która chroni przed ewentualnymi przeciekami. Na końcówkach możemy zakładać specjalne zaślepki lub rury spustowe w zależności od tego, w jakim dokładnie kierunku chcemy odprowadzić wodę. W rynnie z czasem mogą gromadzić się różne odpady, ale nawet one nie uszkodzą czegoś takiego.