You are currently viewing Jak powstają daszki szklane?

Jak powstają daszki szklane?

Grafika na szkle jest obecna teraz w coraz to większej ilości chociażby mieszkań. Zagościła już na stałe w naszych domach sklepach czy biurach. Daszki szklane są piękne.

Co to są daszki szklane?

Daszki szklaneGrafika na szkle może znajdować się na daszki szklane, które mogą dzięki temu wyglądać przepięknie. Dodatkowo zabudowy szklane, które również zagościły w naszych domach są również piękne, a z grafiką to już w ogóle. Jak jednak ta grafika powstaje? Niestety nie jest to zbyt prosty proces. Jest to tak zwany laminat szkła i polega on na złączeniu dwóch tafli szkła, pomiędzy którymi jest folia. Proces ten przebiega w specjalnym piecu hutniczym, w którym panuje wysoka temperatura, a oprócz jest wytwarzana próżnia, która zapobiega wytwarzaniu się pęcherzyków powietrza pomiędzy szkłem, dzięki czemu jest ono mocniejsze. Dodatkowo tak wytworzone szkło jest „bezpieczne” ponieważ nawet przy pęknięciu zostaje ono w całości i nie rani innych osób. Oprócz folii umieszcza się również specjalny wydruk z grafiką, dzięki czemu takie szkło może być ozdobą. Niestety nie każdy zakład oferuje taką samą jakość. Dlaczego? Nie jest to problem stricte techniczny ponieważ urządzenia najnowszej generacji to nie problem. Problem tkwi w szczegółach między innym tym, że szkło nie może być tłuste ani brudne. Powoduje to chociaż dotykanie nieosłoniętymi dłońmi umytego już szkła, co powoduje łuszczenie się laminatu a szkło nie ma już tego efektu. Dlatego tak ważne jest aby na takim zakładzie produkcyjnym trzymać porządek, a przede wszystkim czystość oraz odzież ochronną nosić. Właśnie to powoduje, że takie szkło jest bardzo drogie i nie stać na nie każdego. Jeśli jednak już uzbieramy to naprawdę warto ponieważ efekt jest niesamowity.

Jednak minus tego jest taki, że ta inwestycja nam się nie zwróci, ale cóż nie cieszy bardziej oka niż szklane balustrady z grafika na szkle czy daszki szklane na tej samej zasadzie.