You are currently viewing Jak lakierować detale?

Jak lakierować detale?

Wiele dużych zakładów produkcyjnych wytwarza elementy, które przed trafieniem do finalnego klienta muszą zostać pomalowane. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ malowanie w dużej mierze zabezpiecza antykorozyjnie powierzchnie stali. Oczywiście zabezpieczenie to nie jest tak trwałe jak cynkowanie, ale na pewno daje bardzo dobre efekty wizualne. Dla wymagających powierzchnie stalowe przed malowaniem można poddać cynkowaniu.

Długość linii lakierniczej

linia lakierniczaWszędzie tam, gdzie maluje się detale na dużą skalę, potrzebna jest linia lakiernicza. Linie lakiernicze najlepiej sprawdzają się tam, gdzie jednorazowo maluje się spore partie tych samych detali. Dobrym przykładem mogą być błotniki samochodowe. Są to niewielkie elementy, które z powodzeniem można podwiesić na specjalnych hakach, które z kolei przytwierdzone są do ruchomych rolek. Dzięki takiemu rozwiązaniu sposobu mocowania i transportowania malowanych detali, lakiernik może stać w jednej strefie i z powodzeniem malować co najmniej kilkadziesiąt elementów podczas jednego dnia. Takie rozwiązanie stosowane jest bardzo powszechnie, ponieważ w wielu miejscach już się sprawdziło. Oczywiście linię lakierniczą trzeba odpowiednio wyposażyć, ale po odpowiednim jej przygotowaniu do pracy, można osiągać bardzo wysoki poziom wydajności w procesie malowania. O każdą linię lakierniczą należy odpowiednio dbać, by nie dopuścić do jej awarii, co mogłoby spowodować dłuższy przestój i straty dla firm.

Koszty zakupu i uruchomienia linii produkcyjnej są bardzo wysokie, dlatego decydują się na nie tylko największe firmy. Inwestycja ta z biegiem czasu się zwraca, a przede wszystkim zapewnia wysoką jakość malowania. Do obsługi linii lakierniczych należy zatrudniać wykwalifikowany personel, który poradzi sobie z wieloma wyzwaniami.