You are currently viewing Jak dobrze wybrać pędzle do makijażu?

Jak dobrze wybrać pędzle do makijażu?

Kosmetyki i akcesoria do makijażu to ogromny rynek. W Polsce rynek kosmetyczny ma się niezwykle dobrze. Dzięki temu możemy cieszyć się nowinkami kosmetycznymi z całego świata oraz korzystać z dobrodziejstw polskich marek. Bardzo ważnym elementem każdego makijażu są dobre pędzle, które ułatwiają nakładanie produktów. Warto więc wiedzieć jakie aplikatory są najlepsze.

Profesjonalny pędzel jest miękki i dobrze wykonany

profesjonalne pędzleWarto zastanowić się jaki makijaż robimy sobie na co dzień oraz jakich kosmetyków do tego makijażu używamy. W zależności od produktu i jego konsystencji lepiej sprawdzą się inne aplikatory. Pędzle mają różnorodne kształty, a ich włosie może być bardziej lub mniej zbite. Wszystkie te rzeczy wpływają na to, w jaki sposób te aplikatory nakładają produkt. Przede wszystkim profesjonalne pędzle odznaczają się dobrą jakością włosia z jakiego są wykonane. Nie ważne czy mówimy o włosiu naturalnym czy sztucznym. Przyjęło się, że pędzle, do których wytworzenia zostały użyte włosy naturalne są lepsze. Tymczasem syntetyczne pędzle mogą być równie miękkie i przyjemne w dotyku i w niczym nie ustępują pędzlom naturalnym. Wybór jest więc w tym przypadku rzeczą zupełnie subiektywną – dla wielu osób istotną kwestią jest to, że przy produkcji pędzli naturalnych jest wykorzystywane włosie zwierząt np. kóz. Dlatego też decydują się na aplikatory syntetyczne.

Dzięki temu, że mamy tak duży wybór produktów do makijażu w sklepach, klienci łatwo mogą znaleźć produkty, które będą odpowiadać im potrzebom oraz budżetowi, który chcą na daną rzecz przeznaczyć. Kupując pędzle do nakładania make-upu powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością włosia. Wykorzystane włosie powinno być miękkie, ale dobrze przymocowane do trzonka aplikatora.