You are currently viewing Ile kosztuje zwalczanie pluskiew?

Ile kosztuje zwalczanie pluskiew?

Insekty biegające to najbardziej liczna grupa i większość z nich możemy spotkać w naszych domach. Nie inaczej jest w przypadku pluskiew, które są jednak znacznie bardziej groźne, bowiem mogą nas zarazić wieloma, groźnymi dla zdrowia i życia chorobami.

Kto w Warszawie zwalcza pluskwy?

zwalczanie pluskiew warszawaPluskwy są nazywane także „bed bugs”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza robaka mieszkającego w łóżku. Temu określeniu bardzo blisko do prawdy, albowiem to dość leniwe owady, które myślą wyłącznie o jedzeniu i rozmnażaniu, toteż cenią sobie bliskość żywiciela. To owady pasożytnicze, zatem, tak samo jak komary, żywią się naszą krwią, przy czym są od nich znacznie bardziej żarłoczne. Objawia się to tym, że nie gryzą nas raz, ale nawet kilkanaście, w dodatku bardzo często w okolice twarzy, głównie ust. Nie ma się co oszukiwać, nie zwalczymy pluskiew na własną rękę – do tego potrzeba fachowców, którzy znają się na ich przyzwyczajeniach oraz dysponują specjalistycznymi środkami owadobójczymi. Profesjonalna ekipa dezynsekcyjna to gwarancja szybkiej i sprawnej pracy, a co za tym idzie możliwie najtańszej. Zatem jeśli chcemy zdecydować się na zwalczanie pluskiew Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy co najmniej kilkanaście przedsiębiorstw o takim profilu działalności. Koszt zwalczania pluskiew to kwestia indywidualna, albowiem zlecenia są różne, a co za tym idzie, różny jest też stopień ich skomplikowania. Firmy dezynsekcyjne nie zajmują się tylko eksterminowaniem żywych osobników, ale także usuwaniem martwych, jak również działaniami profilaktycznymi.

Dawniej uważano, że pluskwy zamieszkują tylko domy biedoty, gdzie jest brudno, ciemno i wilgotno. Tymczasem, już dawno udowodniono, że wcale tak nie jest, a te insekty możemy spotkać zarówno w domach z wielkiej płyty, jak też w nowoczesnych apartamentowcach.