You are currently viewing Etapy tworzenia animacji

Etapy tworzenia animacji

 

Zapewne wielu z nas wie, iż produkowanie filmów trójwymiarowych może być zajęciem czasochłonnym. Jednak inne osoby prawdopodobnie mogą nie być świadome złożoności procesów produkowania animacji. Dlatego warto zapoznać się z tymi etapami, ponieważ pozwoli nam to zrozumieć jak fascynującą formą pracy są filmy w trójwymiarze.

Produkowanie animacji trójwymiarowej w etapach

produkcja animacji 3dJeśli kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym, aby rozpocząć karierę w ramach branży kreatywnej zapewne jedną z naszych opcji była produkcja animacji 3D. Jest to jedna z rzadziej wybieranych opcji, jednak bardzo ciekawa i wymagająca nie tylko umiejętności obsługi programu. Przede wszystkim praca animatora opiera się na planowaniu projektu danego ruchu, następnie wyszukiwania referencji i tworzenia prostych rysunków mających na celu zobrazowanie akcji. Najczęściej wtedy praca konfrontowana jest z innymi osobami, aby zasięgnąć ich opinii. Trzeba zastanowić się nad tym czy ten typ ruchu będzie interesujący, a jednocześnie naturalny. Kiedy projekt jest zaakceptowany można przystąpić do wyszukiwania referencji w postaci filmików czy zdjęć. Niejednokrotnie trzeba samemu się nagrać, aby mieć jak najbardziej wiarygodną opcję. Na samym końcu rozpoczyna się praca w odpowiednim do animacji programie, która zajmuje o wiele mniej czasu niż samo przygotowanie planu oraz niezbędnych do pracy akcesoriów i referencji. To bardzo absorbująca praca.

Praca w studiu animacji przede wszystkim podzielona jest na różne sektory pracy, jednak bardzo często każdy zawód przenika się z drugim. Animator musi nie tylko potrafić animować, ale również planować, wyszukiwać i prowadzić rozmowy dotyczące praktycznych aspektów swojej pracy. Dlatego jest to intrygująca i czasochłonna praca w 3D.