You are currently viewing Ekskluzywna odzież ciążowa

Ekskluzywna odzież ciążowa

Okres ciąży jest wyjątkowy pod wieloma względami, ale niesie ze sobą też sporo wyzwań. Przyszła mama, poza kompletowaniem wyprawki, musi się zaopatrzyć w odpowiednie ubrania, które będą w stanie ukryć jej stale zwiększający się brzuszek.

Czy odzież ciążowa jest wygodna?

ekskluzywne ubrania ciążoweKiedy brzuch staje się na tyle duży, że nie możemy go schować pod dotychczas noszonymi ubraniami, to trzeba pomyśleć o szybkiej wymianie garderoby. Niektóre modele ubrań, mogą być stosowane nawet po ciąży, ale jednak większość posiada specyficzny krój, który idealnie pasuje do zmienionych wymiarów kobiety. Ekskluzywne ubrania ciążowe wcale nie muszą być drogie, bo liczy się ich fason. Czasem do zwykłej tuniki wystarczy dodać odpowiednią torebkę i buty, aby wyczarować nieziemską stylizację na wyjątkowe okazje. Kobieta w ciąży nie musi chodzić w dresach i rozciągniętych podkoszulkach, gdyż sklepy odzieżowe oferują jej szeroki wybór spodni, spódnic, sukienek i bluzek, które mają wysoką jakość. Odzież ciążowa jest przede wszystkim wykonywana z bawełny, bambusa lub dżerseju, ponieważ te tkaniny są miękkie i wygodne oraz pozwalają skórze oddychać. Większość pań w ciąży rezygnuje z obcisłych spodni, na rzecz sukienek i spódnic ciążowych, ponieważ są znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze. Alternatywą dla spodni mogą być leginsy z podwyższonym stanem, które można nosić na wiele sposobów. Poza ubraniami do codziennego chodzenia, w sklepach ciążowych znajdziemy specjalne szlafroki i piżamy dla przyszłych mam, a nawet kurtki.

Ciąża to tylko dziewięć miesięcy, ale jakże intensywnych. Brzuch u kobiet w ciąży przeważnie jest widoczny od około czwartego miesiąca więc od tej chwili trzeba nosić dedykowane ubrania, które po ciąży są już niepotrzebne, bo kompletnie nie pasują.