You are currently viewing Dobór odpowiedniego oprogramowania do maszyny wytrzymałościowej

Dobór odpowiedniego oprogramowania do maszyny wytrzymałościowej

 

Wraz z urządzeniem wytrzymałościowym dostarczone jest specjalistyczne oprogramowanie, służące do przeprowadzenia gotowych badań, analiz, raportów, oraz definiowania testów. Bardzo istotny jest dobór odpowiednio wszechstronnego pakietu testów, gdyż to dzięki temu, możliwe będzie precyzyjne i powtarzalne wykonanie badań.

Profesjonalne oprogramowanie sterujące zrywarką

zrywarkaDobór odpowiedniej maszyny, a wraz z nią łatwego w użyciu oprogramowania będzie kluczowe dla otrzymania precyzyjnych wyników. Takie oprogramowanie powinna cechować prostota i łatwość użytkowania, niezbędna do efektywnego zapewnienia jakości i szybkiego dostosowania do zmiennych warunków pracy. Niezbędne staje się użycie interfejsów z intuicyjną obsługą, w wielu językach i zaawansowanym możliwościom przeprowadzenie analiz i tworzenia raportów. Obecne na rynku oprogramowania można podzielić na trzy rodzaje pakietów, w zależności od zastosowanej maszyny, na przykład – zrywarka będzie korzystała z pakietu umożliwiającego wykonanie szereg zaprogramowanych badań związanych z rozrywaniem, odrywaniem, naprężaniem lub ścinaniem. Drugi rodzaj pakietu będzie pozwalał na badania z możliwością wprowadzenia do zrywarki, własnych stałych segmentów kontrolnych testu, oraz dodatkowych koniecznych obliczeń. Trzeci rodzaj pakietu to oprogramowanie opracowane z myślą o zaawansowanych użytkownikach, chcących tworzyć, lub modyfikować metody badawcze, oraz dodając własne segmenty sterujące. W celu uruchomienia maszyny i zainicjowania testu, operator wybiera gotową typową, lub niestandardową metodę badawczą, a następnie postępuje zgodnie z intuicyjnymi wskazówkami, które mogą być w trakcie procesu odpowiednio modyfikowane. Oczywiście samo oprogramowanie, oraz odpowiednie urządzenie wytrzymałościowe nie wykona prawidłowo testu, bez właściwych komponentów, zacisków i systemów mocowań.

W nowoczesnych zrywarkach nie tylko zastosowano uniwersalne łączniki, ułatwiające szybki montaż, ale również antyrotacyjne sworznie osiujące, które znacznie zwiększają dokładność i powtarzalność testów. Jest to szczególnie zalecane w urządzeniach zrywających, gdzie następuje gwałtowny niejednolity przyrost siły.