You are currently viewing Depilacja kiedyś i dziś

Depilacja kiedyś i dziś

Depilowanie zbędnego owłosienia nie jest wymysłem współczesnego świata. Ludzie golili się już w czasach prehistorycznych, w jaskiniach. 20 000 lat temu do depilacji służył oszlifowany kamień albo muszla. 5 000 lat temu kobiety depilowały się mieszanką smoły, żywicy i wina, krwi nietoperza lub tłuszczu z osła.

Depilacja maszynką, laserem czy woskiem?

depilacja laserowaW Egipcie upowszechniła się depilacja woskiem pszczelim i cukrowym. W niektórych państwach w ogóle nie tolerowano zarostu u mężczyzn, a tych, którzy nosili brody, nazywano barbarzyńcami. Dziś depilacja także jest powszechnie praktykowana. Głównie depilujemy nogi, ręce, okolice bikini, pachy oraz twarz. Dla niektórych mężczyzn bardzo kłopotliwe jest owłosienie na plecach i klatce piersiowej. Metody depilacji są różne, każda z nich ma swoje dobre, jak i złe strony. Zdecydowanie najpopularniejszych sposobem usuwania zbędnego owłosienia jest golenie maszynką. Choć wydaje się to sposób najtańszy, w perspektywie czasu wcale taki nie jest. Okazuje się, że koszt zakupu maszynek jest podobny do kosztów depilacji woskiem. Ta metoda depilacji wymaga sporo cierpliwości, bo zabieg trzeba powtarzać średnio co 2-3 dni, tak, więc będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie zostały obdarzone obfitym owłosieniem. W drogeriach znajdziemy także duży wybór kremów do depilacji. Niestety nie będą skuteczne w przypadku każdej osoby, dobrze sprawdzą się u osób z jasną karnacją i blond włosami. Większy problem z uzyskaniem zadowalającego efektu mogą mieć bruneci. Obecnie do najpopularniejszych rozwiązań należy depilacja laserowa lub depilacja woskiem. W przypadku wosku musimy liczyć się z częstymi wizytami w gabinecie kosmetycznym w Bydgoszczy, efekt utrzymuje się około 3 tygodni. Wosk nakłada się na wybrany fragment ciała i zdecydowany ruchem zrywa się plaster, niestety to dość bolesny i nieprzyjemny zabieg.

Dla osób wrażliwych na ból lepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa, która jest prawie bezbolesna, podobnie jak usuwanie tatuażu. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że zabiegi trzeba powtarzać.