You are currently viewing Co oferują drukarnie?

Co oferują drukarnie?

Każda z technik wydruku ma swoje zalety oraz wady. Technologia druku cyfrowego umożliwia szybką realizację wydruku, sprawdza się nawet przy małym nakładzie. W sytuacji, kiedy w grę wchodzi duża ilość egzemplarzy wydruku – warto wybrać drukarnię offsetową do realizacji zamówienia.

Zalety techniki offsetowej

drukarnia offsetowa w ToruniuW metodzie offsetowej obraz przenoszony jest na papier za pomocą przygotowanej wcześniej matrycy. Druk offsetowy oferuje szersze możliwości w zakresie gamy kolorystycznej oraz sposobu uszlachetniania wydruku. Drukarnie oferują druk arkuszowy oraz druk zwojowy. Druk arkuszowy wykorzystywany jest często w celach marketingowych – do ulotek, plakatów i gazetek reklamowych. Druk zwojowy natomiast sprawdza się doskonale przy zleceniach wysokonakładowych, do których należą gazety i czasopisma. Generalnie – im większy nakład tym niższa cena końcowa pojedynczego arkusza w przypadku druku offsetowego. Dużą zaletą druku offsetowego jest możliwość zastosowania różnych surowców i gramatury do wydruku – można wykorzystać papier, karton. Klienci często wybierają własnie druk offsetowy z uwagi na możliwość nadruku na materiałach niestandardowych. Drukarnia offsetowa w Toruniu oferuje wydruk kalendarzy, magazynów, katalogów i książek. Druk offsetowy wykonywany jest na zaawansowanych technologicznie maszynach – 4 i 6 kolorowych. Innowacyjny park maszynowy zapewnia wysoką jakość wydruku. Wydruk może być uszlachetniany za pomocą lakierowania UV oraz laminowania – przy użyciu folii matowej lub błyszczącej.

Technologia druku offsetowego zapewnia wysoką jakość wydruku i szeroką gamę kolorystyczną. Duży wybór materiałów do wydruku decyduje często o wyborze tej właśnie techniki. Największy udział druku offsetowego obserwujemy obecnie w branży reklamowej.