You are currently viewing Busy do Niemiec i wycieczka

Busy do Niemiec i wycieczka

 

 Razem z koleżanką planowałyśmy wyjazd do Berlina. Nigdy nie byłyśmy poza granicami kraju, więc byłyśmy wszystkim bardzo przejęte. W dodatku zawsze jeździłyśmy tylko na zorganizowane wyprawy, kolonie, wycieczki szkole, a tym razem wszystkim same się zajmowałyśmy. Było z tym dużo pracy, ale miałyśmy satysfakcję, że dałyśmy sobie same radę.

Busy do Niemiec to szybki przejazd

busy koszalin niemcyNocleg zarezerwowaliśmy z wyprzedzeniem, żeby mieć coś w dobrej cenie. Miałyśmy też spis miejsc jakie chcemy odwiedzić, wymienione pieniądze na euro, listę restauracji w okolicy noclegu. Najgorszy był dla nas transport. Pociąg z Koszalina nie jechał do Niemiec, więc trzeba byłoby się przesiadać, co zawsze jest ryzykowne. A jeśli przesiadałybyśmy się w Niemczech to możemy nie zrozumieć komunikatów, bo mówimy tylko po angielsku. Samochodu nie posiadamy, więc ta opcja odpadała. Pozostały nam busy. Nastawiałyśmy się na długą podróż, bo autobus nie jedzenie jakoś szybko. Jednak busy koszalin niemcy zatrzymywały się w naszej miejscowości, jak i w Berlinie i to niedaleko naszego noclegu. Przynajmniej nie było przesiadek. Bilety nie były takie drogie, a za bagaż nie było dopłaty. Jak się okazało busy nie jechały tak wolno jak sądziłyśmy. Co prawda większość drogi przespałyśmy, bo jechałyśmy w nocy, ale i tak nie dłużyło się nam. Bez przeszkód dotarłyśmy busami do Berlina i do naszej bazy noclegowej. Na drogę powrotną także zarezerwowałyśmy bilety autobusowe u tego samego przewoźnika, bo byłyśmy z niego zadowolone.

Nasza wycieczka udała się dobrze. Widziałyśmy wiele ciekawych miejsc i miło spędziłyśmy czas. Droga była przyjemna, a pokoje wygodne. Teraz wiemy, że razem damy radę zorganizować sobie wyjazd wakacyjny nawet do obcego kraju. W przyszłym roku pojedziemy razem do Paryża.