You are currently viewing Angielski w każdym wieku

Angielski w każdym wieku

Dzieci aktywnie uczą się języka angielskiego na lekcjach w szkole. Nauczyciele prowadzący lekcję w klasie muszą poradzić sobie z dużą liczbą dzieci, nie zawsze są więc w stanie pomóc każdemu w jego indywidualnych zmaganiach. Dorośli, którzy nie mieli styczności z tym językiem w szkole, także mają możliwość nadrobić stracony czas. Wystarczy znaleźć dobrą szkołę językową.

Lekcje angielskiego w grupach i indywidualnie

szkoła języków obcych katowiceNajpierw należy się zastanowić, czy decydujemy się na lekcje w oddziale, czy chcemy pracować z lektorem w cztery oczy. Wybrane szkoły oferują zarówno zajęcia w małych grupach, jak i spotkania jeden na jeden. Dzieci bardzo dobrze odnajdują się w grupach, kiedy mogą zarówno poszerzać swoją wiedzę na temat słownictwa i gramatyki, jak i komunikować się w grupie rówieśniczej. W dedykowanej klasie przede wszystkim będą mogły liczyć na odpowiednie podejście prowadzącego i korzystać ze specjalnych pomocy naukowych, dostosowanych do ich wieku. Jeśli zainteresowała nas szkoła języków obcych Katowice i inne miasta oferują stosowne kursy. Nawet maluchy w wieku przedszkolnym mogą uczęszczać na zajęcia na swoim poziomie. Z pewnością pomoże im się to oswoić z językiem jeszcze przed wkroczeniem do szkoły podstawowej. Młodzież może aktywnie przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty oraz matury z języka obcego poprzez poszerzanie swojej wiedzy i utrwalanie materiału po lekcjach w szkole. Dorośli mogą wybrać, czy preferują spotykanie się w budynku szkoły językowej, czy bardziej odpowiada im oferta kursów online z lektorem i indywidualne spotkania.

Swoją przygodę z językiem angielskim możemy rozpocząć bardzo wcześnie, ale warto pamiętać, że nigdy nie jest za późno. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli znajdą dedykowane zajęcia w szkole językowej, które będą dopasowane do ich możliwości i ograniczeń czasowych.