You are currently viewing Amunicja do wiatrówek

Amunicja do wiatrówek

Wielu z nas zapewne zdążyło już zauważyć, że ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się na temat zainteresowania militariami. Przejawia się to nawet w modzie ponieważ coraz więcej osób zakupuje odzież w kolorach moro oraz khaki. Dużą popularnością cieszą się również wiatrówki będące bronią pneumatyczną. Każdy z nas może sobie takie wiatrówki zakupić.

Sprawdzone śruty do wiatrówki

śrutW naszym kraju posiadanie wiatrówek nie jest obarczone koniecznością wyrabiania jakichś specjalnych zezwoleń. Polskie prawo jasno mówi jakie wiatrówki są dopuszczalne do użytku dla osób, które nie posiadają uprawnień. Mianowicie posiadać możemy wiatrówki, których moc nie przekracza 17J. Większość wiatrówek dostępnych w sprzedaży dysponuje mocą, która nie dochodzi nawet do 13J więc bez obaw możemy się w takie urządzenia zaopatrzyć. To co również jest bardzo ważne to zainwestowanie w odpowiedni śrut. Przez długi czas najczęściej wykorzystywanym śrutem był śrut ołowiany. Jednak nie trzeba było dużo by taką amunicję uszkodzić jeszcze zanim zdążyliśmy załadować ją do naszej broni pneumatycznej. W związku z tym zaczęto produkować również śruty aluminiowe oraz stalowe. W tym drugim przypadku trzeba zaznaczyć, że ciężar takich śrutów jest nieco większy co przekłada się bezpośrednio na dystans osiągany przez taki pocisk. Jeśli zaś zamierzamy strzelać w pobliżu domu do drewnianej tarczy to warto zainwestować w lotki.

Jedno opakowanie śrutów do wiatrówki może wystarczyć na długi czas. Z reguły śruty pakowane są po 250 lub 500 sztuk. Należy pamiętać o tym by nie próbować strzelać ze śrutów, które już zostały kiedyś użyte do oddania strzału. Warto wiedzieć, że taki śrut mógł już ulegnąć odkształceniu co może sprawić, że ponowne jego załadowanie może uszkodzić naszą broń.