You are currently viewing Alternatywne źródła ogrzewania

Alternatywne źródła ogrzewania

Lubisz nowinki technologiczne? Chciałbyś stworzyć nowoczesny dom, w którym zastosowane nowoczesne technologie okażą się nie tylko bardzo pożyteczne dla środowiska, ale także przyniosą Ci sporo korzyści w postaci zaoszczędzonych pieniędzy, które będziesz mógł przeznaczyć na przykład na rodzinne wakacje?

Pellet Barlinek – tani i ekologiczny środek do palenia

Jeśli tak właśnie jest, to musisz poznać doskonałą alternatywę dla tradycyjnych źródeł ogrzewania. To kominki z zamkniętą komorą, kominki do domów z rekuperacją. Takie kominki są sygnowane właśnie jako kominki energooszczędne, przystosowane do ekologicznego ogrzewania domu. Do spalania używają pellet Barlinek. Co jeszcze ważniejsze a właściwie ciekawsze, taki system montowania i w ogóle – konieczność opracowania nowej technologii ogrzewania domu kominkiem została sprowokowana przez nic innego jak tylko rozwój technologiczny w budownictwie.

pellet BarlinekOtóż jak się okazało, coraz bardziej szczelne okna uniemożliwiają posiadanie takiego tradycyjnego kominka z otwartym paleniskiem. A to wszystko dlatego, że taki płomień ma zwyczajnie za mało tlenu aby móc dobrze ogrzewać pokój. Mało tego, palący się w ten sposób kominek, z tradycyjnym ujściem kominowym tworzy niesłychanie wysokie podciśnienie, co może nawet naruszyć całą konstrukcję budynku. Wymyślono więc inną – alternatywną metodę grzania w domu właśnie kominkiem. Metoda ta jest dla wszystkich tych, którzy nie mogą przestać pozbyć się chęci posiadania właśnie kominka, który stworzy klimat i nie powtarzalny charakter mieszkania. Stworzono więc kominki z zamykaną komorą grzewczą, które instaluje się także w zupełnie inny sposób niż kominki tradycyjne. System korytarzy powietrznych z jednej i z drugiej strony kominka umożliwia swobodny przepływ i dopływ powietrza, dzięki temu grzanie takie staje się w ogóle możliwe. Jeśli wy także jesteście w pewnym sensie tradycjonalistami jeśli chodzi o metody grzewcze, a jednak posiadacie dom przepełniony nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, to z powodzeniem możecie wypróbować właśnie nowoczesne kominki z zakrywaną komorą grzewczą.